reklam
reklam
Haber
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 15:55
 
Ersoy'dan Belediye -İş Sendikasına! Asıl Yandaş Belediye- İş!
Hizmet- İş sendikası Kocaeli şube başkanı İdris Ersoy, Belediye- İş sendikasının iddialarına cevap verdi. Ersoy, “ Belediye-İş sendikası, 31 Martta yapılan yerel seçimlerinde, genel başkanlarının İstanbul seçimleri için işçileri bir salonda toplayarak nasıl ana muhalefet partisine oy dilendiklerini basın yayın ve sosyal medya hesaplarında yer alan video marifetiyle görmüş oldu” dedi
SİYASET Haberi
Ersoy'dan Belediye -İş Sendikasına! Asıl Yandaş Belediye- İş!

SENDİKALAR PARSELLENMİŞ

 

Hizmet- İş sendikası Kocaeli şube başkanı İdris Ersoy, Belediye- İş sendikasının iddialarına cevap verdi. Ersoy,  “Belediye İş Sendikasının, Genel İş ve Hizmet İş sendikası kayıkçı kavgası yapıyor söylemine ‘’asıl kendileri kayıkçı kavgası yapıyor, bir kardeş Genel iş sendikasında, diğer kardeş Belediye iş sendikasını yıllarca parsellemiş, sendikamıza saldırarak, kamuoyu önünde kayıkçı kavgası yaparak bu gerçeği işçilerin gözü önünden kaçırmak istiyorlar. “dedi.

 

DÜZCEYİ BIRAK’’ KÖRFEZ VE KARTEPE’YE BAK

 

“Belediye iş Sendikası Düzce de bir yerel basın kuruluşundan çıkan, aslında kimin tarafından servis edildiği belli olan, bir yalan haberüzerinden, aklı sıra bana ve sendikamıza saldırmaktadır. Düzce de Bir işçi bile işten atılmamışken ve hiçbir işçinin geriye dönük maaş alacağı yok iken, böylesi bir yalan ile sendikamıza karşı algı oluşturmak, ancak kendilerine yakışan bir davranış olmuştur. Belediye iş sendikası Düzce den örnek göstereceğine 696 sayılı kanun ile belediye şirketlerine geçen ve örgütlü olduğu KARTEPE ve KÖRFEZ belediyelerindeki işçilerin mağduriyetlerini gidersin. Zira örgütlü olduğumuz belediyelerde başta Kocaeli Büyükşehir ve diğer ilçe belediyelerde enflasyonun altında ezilen işçilerimizin mağduriyetlerini giderdik, diğer belediyelerde de düzenlemeyi bitirmek üzereyiz. Ancak, Belediye iş sendikası Kartepe ve Körfez belediyelerinde çalışan işçilerin mağduriyetlerini gidermek için kılını kıpırdatmamış, çözüm üretmemiş ,birde bize utanmadan sendikacılık dersi vermeye çalışmaktadır.”

 

ASIL YANDAŞ BELEDİYE İŞ

 

Belediye iş sendikası, 31 Martta yapılan yerel seçimlerinde, genel başkanlarının İstanbul seçimleri için işçileri bir salonda toplayarak nasıl ana muhalefet partisine oy dilendiklerini basın yayın ve sosyal medya hesaplarında yer alan video marifetiyle görmüş oldu, bağlı olduğu konfederasyonlarının Genel Başkanlarının tüm ülkenin gözü önünde, kamu işçilerini nasıl pazarladığını Kocaeli işçisi ve tüm kamuoyu da yine yakından görmüş oldu. Bu iki sendikanın da aslında birbirinden farkları yoktur. Güneydoğuda, terör örgütü yandaşı olan partinin destekçileri olurlar, sahil kesiminde de birden sosyal demokrat olurlar, diğer belediyeler de de iktidara yaranmak için ne gerekirse yaparlar. Bu oryantalist sendikal anlayışa sahip olanların, ülkesini vatanını milletini seven işçilere verecek hiçbir şeyleri yoktur.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ersoy'dan, Belediye, -İş, Sendikasına!, Asıl, Yandaş, Belediye-, İş!,
Yorumlar
Haber Yazılımı