reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
27 Haziran 2019 - Perşembe 10:00
 
Ersoy: Çıkartılan İşçi Taşeron Firmasında İşe Alındı
İzmit Belediyesi’nde yaşanan işçi çıkartmalarla ilgili Hizmet-İş Kocaeli Şubesi Başkanı İdris Ersoy, şok bir iddiayı Ahmet Akçaalan’ın sunduğu Kocaeli TV ekranlarında yayınlanan Ters Köşe programında dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
Ersoy: Çıkartılan İşçi Taşeron Firmasında İşe Alındı

SENDİKA VE HÜRRİYET AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Hizmet-İş Kocaeli Şubesi günler öncesinde İzmit Belediye BaşkanıFatma Kaplan Hürriyet tarafından 10 işçinin işten çıkarılmasına tepki olarak belediye binası önünde açıklama yapmıştı. Başkan Hürriyet buna karşılık işten çıkartmaları yalanlayan bir açıklama ile cevap verdi.

 

CANLI YAYINA GELEN İHBAR

Kocaeli TV ekranlarında yayınlanan Ters Köşe programına canlı yayında çıkartılan bir işçinin Hizmet-İş’e yakın olmamak şartıyla İzmit Belediyesi tarafından tekrar işe alındığı ihbarı geldi. Konu hakkında değerlendirme yapan Hizmet-İş Kocaeli Şubesi Başkanı İdris Ersoy, “Bu iddia değil gerçek bir olaydır. Doğrudur” dedi.

 

SÖYLEMLERİMİZDEN RAHATSIZ OLMUŞLAR

“Biz işten çıkartılan arkadaşlarımızla temasa geçtik. Kendilerine her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Eylem ve tepkimizi beraber yapalım dedik. Bu söylemlerimiz birileri tarafından demek ki duyulmuş”

ÇIKARTILAN İŞÇİ TAŞERON FİRMASINDA İŞE ALINDI

“Bunun üzerine işçilerle temasa geçilmiş. Biz sizi işe tekrardan alacağız ama sakın sendikanın yanına gitmeyin dediler. Daha sonrasında bu arkadaşlarımızdan bir tanesi işten çıkartıldıktan sonra belediyenin bir taşeron firmasında işe başlattılar. İsmini açıklamayacağım”

HANİ PERFORMANSI KÖTÜYDÜ?

“Sıkıntı şu bakın bu arkadaşların iki aylık deneme süresi dolduğu için işten çıkarttığını söylüyor. KHK’lı ile alınan personelin deneme süresi olmaz. Ben amirlerine sordum verim alamıyorum çıkardım dedi. Bu arkadaştan verim alamıyorduna ne oldu birden işe aldın. Bu durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ersoy:, Çıkartılan, İşçi, Taşeron, Firmasında, İşe, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı