ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 17:45
 
Ereğli Balık Festivalinde 6 Bin Balık Ekmek!
Karamürsel Belediyesi tarafından denizlerde av yasağının sona ermesi nedeniyle düzenlenen Ereğli Balık Festivali bu yıl da gerçekleştirildi. Türkiye’nin en önemli balık satış merkezlerinden biri olan Ereğli’de gerçekleştirilen festival, iskeleye kurulan dev mangalların yakılmasıyla başladı. Balık kokusu etrafı sarmaya başlayınca, mangalların önünde uzun kuyruklar oluştu. Karamürsel Belediyesi vatandaşlara balık ekmek ikram etti.
KÜLTÜR Haberi
Ereğli Balık Festivalinde 6 Bin Balık Ekmek!

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım mangalların başına geçerek balık pişirdi ve vatandaşlara ikram etti. Festival için çevre ilçelerden hatta illerden gelenler dahi vardı. Karamürsel Belediyesi’nin Ereğli Balık Festivali kapsamında 6 bin kişiye balık-ekmek ikramında bulunduğu öğrenildi.

 

Ereğli Balık Festivali akşam da genç sanatçı Irmak Arıcı konseriyle devam etti. Ereğli’de deniz kenarına kurulan sahnenin etrafını saatler öncesinden dolduran vatandaşlar, Irmak Arıcı’nın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Konser arasında sahneye çıkan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım öncelikle halkın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı, ardından genç sanatçıya katılımından ötürü teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ereğli, Balık, Festivalinde, 6, Bin, Balık, Ekmek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı