reklam
reklam
reklam
Haber
03 Aralık 2018 - Pazartesi 15:20
 
Engelli Vatandaşlar Atatürk Anıtı'na Çelenk Sundu
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Atatürk Anıtı önünde çelenk bırakıldı.
YAŞAM Haberi
Engelli Vatandaşlar Atatürk Anıtı'na Çelenk Sundu

Kültür Tepesi’nde gerçekleştirilen törene  Kocaeli Engelli Meclisi Başkanı Nesrin Kuşçuoğlu’nun yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.Törene katılım gösteren engelli vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin Bando Takımı’nın çaldığı şarkılarla eğlencenin tadını çıkardı. 

Programda konuşan Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar, “Burada toplanmamızın amacı kutlama değil, farkındalık yaratmak, bizde varız mesajı vermek. Her şeyden önce hepimizin engelli adayı olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. Özel bireylerimizin sorunu, insanlığın ortak sorunudur. Öyle azimli engelliler vardır ki, engel tanımazlar. Sanat, edebiyat ve spor dallarında birçok başarıya imza atmış olanlar vardır. Bu bireyler, engel kelimesini hafızalardan silmiştir. Engel, engel değildir aşıldığında. Engel sizsiniz ya da engelsiniz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelli, Vatandaşlar, Atatürk, Anıtı'na, Çelenk, Sundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı