reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
10 Ekim 2019 - Perşembe 13:52
 
Emniyet Güçleri O Çeteyi De Çökertti
Kocaeli Asayiş Şube Cinayet-Gasp Büro Amirliklerimiz tarafından 2 adet oto hırsızlığı, 2 adet Kapkaç, 3 adet otodan hırsızlık, 1 adet evden hırsızlık ve 1 adet Resmi belgede sahtecilik olmak üzere toplam 10 ayrı olaya karıştıkları ve yine İstanbul ilinden bir çok olayın faili olarak arandıkları İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile yapılan şifai görüşmelerden anlaşılmıştır.
ASAYİŞ Haberi
Emniyet Güçleri O Çeteyi De Çökertti

Kocaeli Asayiş Şube  Cinayet-Gasp Büro Amirliklerimiz tarafından olayları gerçekleştiren meçhul şüpheli şahısların kimliklerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak başlatılan çalışmalar neticesinde meydana gelen tüm olaylara H. P. ve B. P.  isimli şahısların karıştığı  tespit edilmiş, Şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak devam eden çalışmalar neticesinde her iki şüphelininde İstanbul ili Pendik ilçesinde bir adreste sakladıkları  tespit edilmesi üzerine 09.10.2019 günü şüphelilerin yakalanması için tespit edilen adres civarında Cinayet-Gasp Büro Amirliğimize bağlı görevli ekiplerce hazırlanan  operasyon  plani dahilinde gerekli tedbirler alınmış, şüphelilerin yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesi amacı ile Kartal C.Başsavcılığından arama kararı alındığı esnada şüphelilerin gözlem altında bulunan ikametin önüne ticari bir taksinin geldiği ve ikametten çıkan şüpheli B. P. Nin  ticari taksiye binerek hareket etmesi üzerine şüphelinin bindiği ticari taksiye operasyon düzenlenerek.  şüpheli B. P. yakalanmıştır .

 

Gözlem altında bulunan ikamete alınan arama kararına istinaden girileceği esnada diğer şüpheli H. P. ikametten çıkarak görevlilerimizi görmesi üzerine ikamet bulunduğu apartmana girip, aparmanın çatısına çıkarak kendisini aşağıya atmak sureti ile intihar girişiminde bulunduğu görevlilerimiz tarafından ikna edilerek yakalanmıştır. 

 

Soruşturma derinleştirildiğinde her iki şüphelinin de İstanbul ilinde 2 adet oto hırsızlığı, 2 adet Kapkaç, 3 adet otodan hırsızlık, 1 adet evden hırsızlık ve 1 adet Resmi belgede sahtecilik olmak üzere toplam  10 ayrı olaya  karıştıkları ve yine İstanbul ilinden bir çok olayın faili olarak arandıkları İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile yapılan şifai görüşmelerden anlaşılmıştır.                                             

 

Alınan arama kararına istinaden şüphelilerin ikametinde yapılan aramada küçük siyah çanta içerisinde 1 adet tabanca şarjörü, 1 adet tabanca çıplak namlusu, otoların ve ikametlerin kapılarını açmak için kullanılan çok sayıda aparat ele geçirilmiştir .                                 

 

ikamette bulunan şüphelilerin annesi A. P.  nin  yapılan sorgusunda şahsın 91 ayrı suçtan ARANMA kaydının bulunduğu, toplam 58 yil  hapis cezasınin bulunduğu tespit edilmesi üzerine yakalanmıştır.  Şüpheliler tahkikatlarin hitamı 10.09.2019 günü Gebze Adliyesine sevk edilmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: cinayet, asayiş, kocaeli haber, kocaeli tv, son dakika, intihar, gündem
Yorumlar
Haber Yazılımı