reklam
reklam
reklam
Haber
18 Kasım 2019 - Pazartesi 12:02
 
Ellibeş ve Zeybek’ten Basın Açıklaması
Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Milletvekili ve MKYK üyesi Emine Zeybek ile birlikte parti binasında bir basın toplantısı düzenledi.
SİYASET Haberi
Ellibeş ve Zeybek’ten Basın Açıklaması

Toplantıda ilk konuşan isim İl Başkanı Mehmet Ellibeş oldu. Başkan Ellibeş, “Milletvekillerimiz özellikle hafta sonu boş vakitlerinde Kocaeli’ye gelerek farklı bölge ve mahallelerde halkımızla bütünleşip, onların dertlerini dinleyip çözüm üretiyorlar. Yaz sezonu boyunca da vekillerimiz yine halkın içerisindeydi. Halkımızla olan gönül köprümüzü vekillerimiz kurmaya devam ediyor.

Partimizde geçmiş dönemde de benzer uygulamamız vardı. Onu tekrar hayata geçiriyoruz. Vekillerimiz partimizde nöbet tutacak. Bugün bu nöbet vekilimiz Emine Zeybek’teydi. Saat 12:00 ile 15:00 arasında partimizde nöbet tutuyor. Diğer vekillerimiz de önceden ilan edeceğimiz takvime göre nöbetlerini partimizde tutacaklar.

29 Kasım 15 Aralık tarihleri arasında delege seçimlerini yapacağız. Tarihleri daha önce de ilan etmiştik. Bizim açımızdan belli bir konumda olmak, sorumluluk almak bir ayrıcalık değil. Her üyemiz bizim görev yapabilecek niteliktedir. Esas olan bizim savunduğumuz davamız, milli ve manevi değerlerimiz. Biz bu değerlerin oluşması adına sükûnet içerisinde süreci tamamlayacağız.

Belediyelerimizle de çok sıkı bir şekilde çalışıyor ve başkanlarımızın performanslarını takip ediyoruz. Bir yıllık emeklerinin ardından belediye başkanlarımıza bir karne çıkaracağız. Büyükşehir belediyemiz dahil olmak üzere başkanlarımızın gayretli çalışmalarını takdir ediyoruz. Vatandaşlarımızın öncelik sıralarına göre yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra nöbetçi vekil uygulamasıyla ilgili Emine Zeybek söz aldı. Zeybek, “Vekiller olarak halkımızın tüm tavsiyelerini dikkate alıyoruz. Meclis çalışmalarımızın yoğunluğu üç gün. Bu çalışma biter bitmez hemen şehrimize dönüyoruz. Kalan günlerimizde Kocaeli’de oluyoruz. Ancak ne kadar halkla buluşursak buluşalım, herkesle görüşemiyoruz. Vatandaşlar yüz yüze görüşmek de istiyor.

Bu sebeple vekillerimizle bir araya geldik ve bu nöbet uygulamasını yeniden başlatma kararı aldık. İlk nöbet de benden başladı. Halkımızın taleplerine cevap vermek istiyoruz. Mümkün olduğunca bu buluşmaları devam ettireceğiz. Hangi vekil arkadaşımız müsaitse burada nöbet tutacak. Bunu bir sıraya koymadık.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ellibeş, ve, Zeybek’ten, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı