reklam
reklam
Haber
11 Ocak 2020 - Cumartesi 09:58
 
Ellibeş ' İnandığımız Yolda Yürüyeceğiz '
AK Parti’de 4 ay arayla gerçekleşen 2.tur Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisleri Çayırova ile sona erdi.
SİYASET Haberi
Ellibeş ' İnandığımız Yolda Yürüyeceğiz '

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in göreve geldikten sonra ikinci kez düzenlenen Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisleri 3 Aralık’ta Kartepe’de başladı. Aralıksız her hafta yapılan toplantılar 27 Aralık’ta Çayırova’da sona erecekti. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobil programı nedeniyle Çayırova 60.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi 10 Ocak’a ertelendi. Önceki gün Çayırova Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantı yine büyük ilgi gördü. AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan’ın evsahipliğindeki toplantıya AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Büyükşehir Başkanvekili Yaşar Çakmak, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, Büyükşehir Koordinatörü İbrahim Pehlivan, AK Parti Çayırova İlçe Kadın Kolları Başkanı Seyhan Dönmez, AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Burak Fidan, önceki dönem belediye başkanlarından Ziyaettin Akbaş, yöneticiler ve çok sayıda partili katıldı.

TÜRKİYE HER OYUNU BOZMA KABİLİYETİNDE VE GÜCÜNDE
Danışma Meclisi açılış konuşmalarıyla başladı. İlçe Teşkilatının faaliyet sunumunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın’ın Strasbourg’da Avrupa Konseyi’ndeki Türkiye’ye karşı çifte standardı ortaya koyduğu konuşması da izletildi. Salondan büyük alkış aldı. Milletvekili İlyas Şeker’in ardından kürsüye çıkan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş ise gündemle ilgili önemli mesajlar verdi. Ellibeş şunları söyledi: “AK Parti’yi hedef alanların asıl amacı aslında Türkiye’nin istikrarıdır.
Türkiye’yi içeride ve dışarıda güçsüz hale getirerek, bölgesinde söz sahibi olmasından rahatsız olanlar var.
Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizi, sahilinde olta atamayacak hale getirmek isteyenlere Libya hamlesiyle yanıt verdik.
Ama görüyorsunuz, içeride Fatih Portakal diye birileri çıkıp buna farklı yorumlar getirmeye çalıştı. Türkiye’yi emperyalist bir güç olarak göstermek istedi.
Kökü mazide olan bu kutlu millet ne zaman böyle bir anlayışla hareket etmiş ki, bugün kalkıp bu çirkin iftiraları atabiliyorsunuz?
YALAN VE İFTİRA SİYASETİYLE UĞRAŞIYORUZ
“Geçenlerde İstanbul’da bir genç kızımız hayatına son verdi. Ölüm çok acı bir olay. Ailesine ve sevenlerine bir kez daha sabır diliyorum. Genç kızımızın bazı özel sorunları olduğu ve bunun içinden çıkamadığı için yaşamına son verdiğini öğrendik. Ama ailesi bile daha acısını yaşayamadan olayın olduğu günden bu yana sanatçısı, siyasetçisi muhalif kim varsa gerçek dışı ifadelerle bu acı olayı art niyetli görüşlerini yaymak için kullandı.
Yine bir başka olayda Irak’ta şehit düşen kahraman askerlerimizin cenazesine devletin zirvesinin katılmadığını ve bunu etnik kimlikleri nedeniyle yaptığı gibi toplumu ortadan ikiye bölecek, kardeşi kardeşe düşman edecek art niyetli bir dille ifade ettiler. Ekonomiyle ilgili yalan yanlış haberlerle milletin psikolojisini bozmaya çalıştılar. Elbette zor bir süreçten geçiyoruz. Etrafımız ateş çemberine döndü. Bu dönemde birlik-beraberlik içinde olmamız gerekirken, yalan ve iftiralarla toplumu bölmeye, ayrıştırmaya çalışıyorlar.”
İSTİKRARSIZLIK GERİ GELSİN İSTİYORLAR
“Çok şükür ki, Türkiye bu dönemde güçlü bir liderlik ve AK Parti ve MHP’den oluşan kararlı bir ittifak hükümeti tarafından yönetiliyor. Çok değil, bundan 10-15 yıl önceki siyasi atmosfer olsaydı bugün ne ekonomi kalırdı, ne de toplumsal barış. Muhalefet yeniden o günlere dönmemizi istiyor ama milletimizin buna izin vermeyeceğine inanıyorum. 
Değerli arkadaşlar, bu yalan ve iftira kampanyalarına karşı aynı kararlılıkla mücadeleyi bırakmayacağız.
7.Olağan BÜYÜK Kongremizin sloganında olduğu gibi inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz”.
GERÇEKLER YÜZLERİNE  VURULUNCA ŞAŞIRIYORLAR
“Gerçekleri yüzlerine vurmaya edeceğiz. 
Görüyorsunuz gerçekler söylenince nasıl şaşırıyorlar, ne söyleyeceklerini bilemiyorlar. Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi’nde seçim döneminde değer verdiği bir bilim insanı bu proje hakkında kendisine ters düşen bir açıklama yaptığında nasıl saldırganlaştı?
Kanal İstanbul projesi depremi tetiklemez denildiğinde, “Ben tetikler demedim” dedi. Ne dediniz o zaman, “tebrikler” mi dediniz? Kanal İstanbul’la ilgili gerekirse referandum yapılsın diyen kendiydi ama şimdi halk evet dese de biz buna karşı çıkarız diyor.
Seçim öncesi mütevazi, hoşgörülü insan gitti; ben şöyle başkanım, şöyle önemli insanım demeye başladı.
Bunların tevazusu da, samimiyeti de köprüyü geçene kadar. Köprüyü geçtikten sonra hepsinin maskesi düştü.”
İZMİT’TE DE DURUM FARKLI DEĞİL
“İzmit’te de böyle şeyler yaşanıyor. Seçim öncesi ben kul hakkından korkarım diyen anlayış, şimdi gözünün yaşına bakmadan insanları kapının önüne koyuyor. Yerlerine seçerek kendi partisinden adamlar alıyor. O zaman sizin bu yaptığınız ne oluyor dediğinizde, “Ben yaparım o benim hakkım” diye cevap veriyor.”
KOCAELİ HERŞEYİN MERKEZİNDEDİR
Kocaeli bütün bu sürecin tam merkezinde olan bir şehirdir. Geçenlerde yerli otomobilimiz bu şehrin sınırları içinde tanıtıldı. Yine yeni nesil denizaltımız Gölcük’te denize indirildi. Muhalefet bunları konuşmaz. Bir kere olsun, Allah razı olsun demez. Karalama ve yalan bunların fıtratında var. İşte Kocaeli 2019’da 15,2 milyar dolarlık ihracata imza attı. Belirsiz küresel ekonomik görünüme rağmen ihracat oranını 8 artırdı. 
Kocaeli, her anlamda daha iyiyi ve daha ileriyi düşünüyor.”
BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
“Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin de bu konuda yaptığı hizmetler, çalışmalar ortada. Bir yandan tasarrufu önceleyen bir yandan da yaşamı kolaylaştıran çalışmalara imza atılıyor. Raylı sistem başta olmak üzere ulaşım, altyapı ve cazibe merkezleri noktasında çok önemli projeleri daha bir yıl dolmadan hayata geçirdi. Yine aynı şekilde teşkilatıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe, sürekli halkı dinleyen bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Bu anlamda da Başkan Tahir Büyükakın’ı tebrik ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ellibeş, ', İnandığımız, Yolda, Yürüyeceğiz, ', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı