reklam
reklam
reklam
Haber
16 Temmuz 2019 - Salı 14:32
 
Ellibeş, “CHP, Kendini Sorgulamalıdır”
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın, 15 Temmuz anma etkinliklerinde yaşanan olaylara ilgili yaptığı açıklamaya Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş sert tepki gösterdi. Ellibeş, “CHP, kendini sorgulamalıdır” dedi.
SİYASET Haberi
 Ellibeş, “CHP, Kendini Sorgulamalıdır”

İşte o yazılı açıklama;

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın, 15 Temmuz Milli İrade Meydanındaki Anma Programıyla ilgili tek taraflı hazırlanmış basın açıklamasını büyük bir üzüntüyle okudum.

 

CUMHURBAŞKANIMIZ GERÇEKLERİ İFADE ETMİŞTİR!

Baştan belirtmeliyim ki, Cumhurbaşkanımız 3 yıl sonra İstanbul Atatürk Havalimanındaki anma programında kimseyi yuhalatmamıştır. Canı pahasına o gece hain kalkışmaya direnen, kurşunların arasından çıkıp, kör uçuşla İstanbul’a inen, eli kanlı terör örgütüne karşı göğsünü siper ederek bu kalkışmanın bastırılmasında baş aktör olan Cumhurbaşkanımız, haklı olarak o geceden başlayarak bu kalkışmaya karşı halkımızın destansı direnişini sürekli küçümsemeye çalışanlara karşı gerçekleri ifade etmiştir.

 

FİLM GİBİ SEYREDENLERİ HERKES GÖRMÜŞTÜR

Bir tarafta, o gece canlarını feda edenler ve onlara liderlik etmiş Cumhurbaşkanımız bulunurken, diğer tarafta darbe girişimi bastırılana kadar sessizliğe bürünenleri, kendisine çağrı yapıldığı halde yaşananları bir film gibi seyredenleri herkes görmüş ve değerlendirmesini yapmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Ellibeş,, “CHP,, Kendini, Sorgulamalıdır”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı