reklam
reklam
Haber
24 Ocak 2020 - Cuma 21:34
 
Elazığ 40 Saniye Boyunca Sallandı
Ülkemizde son günlerde yaşanan üst üste depremlere bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul, Manisa ve Ankara’da sarsıntılar meydana gelmişti. Bu akşam ise Elazığ’da bir sarsıtıtı meydana geldi.
GÜNDEM Haberi
Elazığ 40 Saniye Boyunca Sallandı

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Elazığ bugün akşam saatlerinde 6.8 şiddetinde bir depremle sarsıldı. Merkez üstü Elazığ’nın Sivrice ilçesi olarak açıklanan sarsıntının 40 saniye sürdüğü açıklandı. Deprem şehrimiz Kocaeli’de 1999 yılında yaşanan Gölcük depreminin şiddetine yakın olmasıyla birlikte deprem bölgesinde yer alan binalarda çatlakların oluştuğu ve kerpic evlerde yıkımın olduğu da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Yaşanan olayda şuan için bir can kaybı olmadığı ifade edilirken sarsıntının oldukça uzun sürdüğü ifade edildi. Depremin çevre illerle birlikte Irak ve İran'da da hissedildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gerçekleştirdiği açıklamada yıkılan binaların olduğunu ifade etti.

 

Yaşanan 6.8'lik sarsıntı sonrası bölgede artçı sarsıntıların meydana geldiği açıklandı. Deprem sonrası 4 kez artçı sarsıntılarla sallanan Elazığ'da 4.5 şiddetine varan sarsıntılar meydana gelmekte. Elazığ'nın yanı sıra Malatya'da da sarsıntılar yaşanmakta. Malatya'da 3.3, 3.6 ve  3.9 şiddetinde sarsıntılarla sarsıldı. 

 

Deprem sonrası Elazığ'da elektrik kesintisi yaşanırken telefonla iletişim kurma noktasında da oldukça sıkıntı yaşanamkta. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: türkiye, kocaeli, elazığ, deprem, son, dakika, sallantı, van, hatay, malatya
Yorumlar
Haber Yazılımı