ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
26 Ekim 2021 - Salı 09:23
 
EDOK’un yeri Millet Bahçesi’ne dönüşecek
Kocaeli’nin en büyük yeşil alanlarından biri olan ve uzun yıllar Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) olarak kullanılan Kartepe Köseköy’deki Memduh Tağmaç Kışlası da Millet Bahçesi oluyor.
GÜNDEM Haberi
EDOK’un yeri Millet Bahçesi’ne dönüşecek

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

TOKİ’ye devredilen, bir kısmında Kocaeli Adliyesi yapılması planlanan 1200 dönümlük alanın Millet Bahçesi olması için TOKİ ve Büyükşehir arasında görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde 1000 dönüm araziye sahip bir Millet Bahçesi bölgede inşa edilecek.

ÇOK BÜYÜK ALAN

Askeriyenin boşalttığı alanlar bugün ilimizin en geniş yeşil alanları durumunda. Başiskele’deki Nahit Şenoğul Kışlası gibi, EDOK’un kullandığı Köseköy’deki Memduh Tağmaç Kışlası’nın da Millet Bahçesi’ne dönüştürülerek yeşil alan olarak korunması hedefleniyor.

ADLİYE DE ORAYA

EDOK’un kullandığı 1200 dönümlük arazinin 200 dönümü daha önce yeni Kocaeli Adliye Sarayı’nın yapımı için ayrılmıştı. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması ve Millet Bahçesi için onay çıkması halinde, bölge hem İzmit, hem de Kartepe’den vatandaşın kolay ulaşacağı bir lokasyon olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EDOK’un, yeri, Millet, Bahçesi’ne, dönüşecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı