reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
03 Aralık 2018 - Pazartesi 16:15
 
Dünya Engelliler Günü'nde Özel Çağrı
Kocaeli'deki engelli dernekleri, 3 aralık dünya engelliler günü münasebetiyle sebebiyle bir araya geldi. Engelli Dernekleri, belediye meclis üyesi aday adayı olan engelli arkadaşlarına şans verilmesini istedi.
YAŞAM Haberi
Dünya Engelliler Günü'nde Özel Çağrı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde, Engelli Dernekleri temsilcileri yerel seçimlerde belediye meclis üyesi aday adayı olan engellilere destek amacıyla basın açıklaması düzenledi.

Kocaeli Engelli Dernekleri Federayonu Başkanı Mehmet Ata Doğan ilk olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne değindi. “Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında almış olduğu karar sonrası ‘Uluslar arası Engelliler Günü’ olarak ilan edilen 3 Aralık, tüm dünyada engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları bir nebze olsun daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiş bir  gündür. Bu gün içinde engellileri anlayabilmek, onlar için yaptıklarımız ve yapamadıklarımızı sorgulayabilmek açısından önemli bir işleve sahiptir. Bizler, eksikliklerin zenginlik kabul edildiği, hayatımızı etkileyen kararlarda bizlerin de düşüncelerinin alındığı, üretmek ve katma değerler oluşturmak için fırsatların verildiği ve engellilerin de söz sahibi olup yönetime katıldığı bir toplum isteğimiz var” dedi. 

Basın açıklamasında başkanlar 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den meclis üyesi aday adayı olduklarını açıkladı. Kendilerine şans verilmesini talep etti.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünya, Engelliler, Günü'nde, Özel, Çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı