reklam
reklam
Haber
06 Ağustos 2020 - Perşembe 09:19
 
Düğünlere Şartlı Yemek İzni Çıktı
Kocaeli’de düğün ve nişan gibi etkinliklerde yemek ikramı için izin çıktı. İkram ile ilgili şartlar belirlendi
GÜNDEM Haberi
Düğünlere Şartlı Yemek İzni Çıktı

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul tarafından, düğün, nişan, sünnet vb. organizasyonlardaki yiyecek ve içecek ikramları ile ilgili yeni karar alındı. Daha önce yasaklan yiyecek ikramı kararı kaldırılarak, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından hazırlanan Covid 19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan “Restoran, Lokanta, Kafe Pastane, Börekçi, Tatlıcı ve İçerisinde Yeme-İçme Hizmeti Sunan İşletmelerde Alınması Gereken Önlemler”e harfiyen uyulması istendi.   
 

YEMEK YERKEN MÜZİK YOK 


Kurulun kararına göre, yemek ikramının 1 saat içerisinde tamamlanacak. İnsanların ortamdaki gürültü nedeniyle birbirini duyamaması ve yüksek sesle konuşmalarına bağlı damlacık yoluyla Covid -19 bulaş riski artacağından bu süre zarfında canlı müzik dahil herhangi bir müzik icra edilmemesine ve enstrüman çalınması ise yasaklandı.   


 

İSİMLER SAKLANACAK


 Bunun yanında, yemek salonuna tüm davetlilerin maske ile girmesine ve yemek dışında da maske takılmasına devam edilmesine, bir veya daha fazla davetli toplantıdan sonraki 14 gün içinde Covid-19 belirtileri gösterdiğinde il/ilçe sağlık müdürlüğü yetkililerinin temaslıları izlemelerine yardımcı olması adına düğüne davetli tüm katılımcıların adları ve iletişim bilgilerinin en az 14 gün süre ile işletme yetkililerince saklanacak. Alınan tedbirlere uymayanla ile ilgili ise adli işlem başlatılacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Düğünlere, Şartlı, Yemek, İzni, Çıktı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı