reklam
reklam
Haber
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 15:36
 
Doğru Maske Kullanmak Neden Önemli?
Koronavirüsle mücadele çalışmaları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de kararlılıkla sürdürülürken vatandaşların Sağlık Bakanlığının belirlediği tedbir ve önlemlere istisnasız uymaları bekleniyor.
GÜNDEM Haberi
Doğru Maske Kullanmak Neden Önemli?

Koronavirüsle mücadelede başarının yolu tüm vatandaşların belirlenen tedbir ve önlemlere koşulsuz uyulmasından geçiyor.  Bu önlemlerin başında ise DOĞRU MASKE KULLANIMI geliyor. Uzmanlar hastalığın ilk ortaya çıktığı andan itibaren MASKE TAKMA VE DOĞRU KULLANIMININ önemine vurgu yapıyor.

 

BU DAVRANIŞLAR KORONAVİRÜSE DAVETİYE ÇIKARIYOR


Koronavirüs önlemleri nedeniyle Kocaelide de birçok ilde olduğu gibi vatandaşların maske takması zorunlu durumda.  Ancak bazı vatandaşlar ya maskesiz sokağa çıkıyor ya da maskeyi doğru şekilde kullanmıyor. Artan sıcak havaların etkisi ile günlük yaşamda ve tatil beldelerinde maskesiz gezenler çenesine indirenler cebine koyanlar hatta kumsala ve sokaklara atanlar azımsanmayacak derecede artmış durumda. Bu tarz davranışlar ise koronavirüs enfeksiyonuna adeta davetiye çıkarıyor. Maske takmanın hem kendi hem de diğer insanlara karşı koruma sağladığını aktaran Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney doğru maske kullanımının önemine vurgu yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğru, Maske, Kullanmak, Neden, Önemli?,
Yorumlar
Haber Yazılımı