reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
29 Eylül 2019 - Pazar 14:07
 
Doğa Yürüyüşü İle Birlikte Temizlik Yaptılar
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen doğa yürüyüşünün bu defa yapıldığı yer Kayaüstü Yaylası oldu.
GÜNDEM Haberi
Doğa Yürüyüşü İle Birlikte Temizlik Yaptılar

KAYAÜSTÜ YAYLASI YÜRÜYÜŞÜNDE ÖRNEK DAVRANIŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğaya Yürüyoruz Kocaeli sloganıyla Kayaüstü Yaylası Doğa yürüyüş Parkurunda gerçekleştirildi. Dünya Temizlik Gününe denk gelen yürüyüşte doğaya gelişi güzel atılan çöpler toplandı.

 

KAYAÜSTÜ YAYLASI'NDA YÜRÜYÜŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığının başlattığı proje ile birlikte 2 bin 500'ü aşkın doğasevere ulaşılan Doğaya Yürüyoruz Kocaeli projesinin geçtiğimiz haftaki rotası Kayaüstü Yaylası oldu. 21 Eylül günü gerçekleştirilen yürüyüşte Dünya Temizlik Günü sebebi ile tüm doğaseverler parkur boyunca çöpleri topladı.

 

TANITIMI YAPILDI

Kocaelinin doğal güzelliklerini tanıtmak ve sanayi algısını yıkmak için Doğaya Yürüyoruz Kocaeli sloganıyla düzenlenen yürüyüşlerin son rotası eşsiz körfez manzarasına sahip Kayaüstü Yaylası oldu. Orman içi patika yolların kullanıldığı yürüyüşte ilk olarak parkur hakkında yürüyüş tutkunlarına kısa bilgi verildi. Uzman eğitmen tarafından yürüyüş öncesi egzersiz hareketleri yapılarak yürüyüşe başlandı. Toplamda 8 km uzunluğa sahip olan rota yağmur eşliğinde tamamlandı.

 

YÜRÜYÜŞ BOYUNCA ÇÖPLER TOPLANDI

60 doğaseverin katılım sağladığı yürüyüşte parkur öncesi herkese eldiven çöp poşeti ve file dağıtıldı. Çevre Koruma Şube Müdürlüğü ve farklı sivil toplum kuruluşlarının katıldığı yürüyüşte parkur boyunca 30 poşet çöp toplandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli büyükşehir belediyesi, doğa yürüyüşü, kayaüstü yaylası, etki
Yorumlar
Haber Yazılımı