reklam
reklam
reklam
Haber
11 Ağustos 2019 - Pazar 10:16
 
Devlet Bahçeli Erken Seçim İçin Net Konuştu
Son zamanlarda sıkça gündeme gelmeye başlayan ve hatta bazı milletvekillerinin tarih verdiği erken seçim ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den açıklama geldi.
SİYASET Haberi
Devlet Bahçeli Erken Seçim İçin Net Konuştu

Bayram namazının ardından kameralara konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli erken seçim hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Türkiye'de erken seçime ihtiyaç yoktur." dedi.

 

"PKK'YA YENİDEN CESARET VERMEK DEMEKTİR"

Bahçeli, "İki Bayram arası Türkiye'deki siyasi sosyal, ve ekonomik olayların büyük bir analizinin yapılmasında yarar vardır. İki bayram arası derken 4 Haziran 2019 ile şimdiki 15 Ağustos 2019 arasını kast ediyorum. Bu süreçte seçim ve yenilenmeler oldu. Terörle mücadele kesintisiz devam etti." dedi.

 

"Parlamenter sistemi gündeme getirmeden önce ona hız kazandıracak, akıllarında erken seçim tartışması gündeme getirmeye çalışıyorlar. Türkiye'de erken seçime ihtiyaç yoktur. Böyle bir seçimi düşünmek terörle mücadeleyi aksatmak demektir, PKK/PYD'ye yeniden cesaret vermek demektir."

 

BAHÇELİ'NİN DAHA ÖNCEKİ ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Tekrarlanan İstanbul seçimlerinin ardındanda erken seçim ile ilgili açıklamasında "Haksız ve hukuksuz mağduriyet üzerine bina edilen çarpık siyaset dilinin İstanbul’a ne getirip ne götüreceğini önümüzdeki süreçte daha iyi görmek mümkün ve muhtemeldir. " diyen Bahçeli, "Türkiye artık esas gündemine dönmeli, seçim süreci kapanmalıdır. Bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, Bahçeli, Erken, Seçim, İçin, Net, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı