reklam
reklam
reklam
Haber
10 Aralık 2019 - Salı 14:09
 
Derince Geri Dönüşümde De Öncü
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün büyük önem verdiği Sıfır Atık projesi kapsamında önemli çalışmaların gerçekleştiği ilçede bu kez okullarda geri dönüşüme yönelik eğitimler başladı.
GÜNDEM Haberi
Derince Geri Dönüşümde De Öncü

Başkan Aygün Önem Veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünü yaptığı Sıfır Atık Projesi, ülke genelinde olduğu gibi Derince'de de yoğun ilgi ile karşılanıyor. Yaptığı faaliyetlerle bu alanda da örnek olan Derince Belediyesi’nin, ilçede hayata geçirdiği çalışmalarla toplanan ürünler, geri dönüşümle birlikte ekonomiye kazandırılıyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün üzerinde önemle durduğu geri dönüşüm çalışmaları kapsamında bu kez ilçedeki eğitim kurumlarında seminerler düzenlenmeye başlandı.

 

En Çok Atık Toplayan Sınıflara Ödül

Sıfır Atık Projesine destek sağlamak ve çevre bilincini arttırmak amacı ile okullarda başlatılan çalışmalara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Derince Belediyesi’nin çalışmış olduğu lisanslı atık toplama firmaları da eğitimlere katkı sunuyor. İlk olarak Çakabey ve Nene Hatun okullarında başlayan ve sırasıyla ilçe genelindeki tüm eğitim kurumlarında yapılması planlanan Sıfır Atık Seminerleri ve Atık Pil Toplama Kampanyası’nın sonunda her okulun en çok pil toplayan sınıfının Derince Belediyesi tarafından buz pateni ile ödüllendirileceği belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, haber, derince, belediyesi, geri, dönüşüm, sıfır, atık
Yorumlar
Haber Yazılımı