reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 10:29
 
Derince’de Hedef Sıfır Atık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünü yaptığı Sıfır Atık Projesi, Derince’de hayat bulurken ilçede cam atık toplama kampanyasına olan ilgi her geçen gün artıyor.
GÜNDEM Haberi
Derince’de Hedef Sıfır Atık

GERİ DÖNÜŞÜMDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR

Geri dönüşüme yönelik yaptığı çalışmalarla örnek olan Derince Belediyesi, cam atık toplama kampanyası ile de ses getiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ve Çevre Şehircilik Bakanlığı'nca yürütülen sıfır atık projesi Derince Belediyesi tarafından ilçede yaygınlaştırılıyor. Çevre ile ilgili yaptığı projelerle adından söz ettiren Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, geri dönüşüm noktasında önemli çalışmalara imza atıyor.

 

63 TON ATIK CAM TOPLANDI

Sıfır Atık projesi kapsamında yapılan çalışmalarla ilçedeki muhtelif cadde ve sokaklara yerleştirilen toplam 83 cam toplama kumbarası ile Derince’de camlar ayrı olarak toplanıyor. Derince Belediyesi ekipleri geri dönüşüm çalışmaları kapsamında yılın ilk yedi aylık bölümünde yaklaşık 63 ton atık cam toplayarak önemli bir rakama ulaştı. Toplanan atık camların yüzde yüz geri dönüşüme kazandırılmasıyla doğal kaynaklar korunarak, enerji tasarrufu ve ekonomiye katkı sağlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Derince’de, Hedef, Sıfır, Atık,
Yorumlar
Haber Yazılımı