reklam
reklam
reklam
Haber
23 Ekim 2019 - Çarşamba 11:09
 
Derince’de Denetimlerde Başarılı
Derince Belediyesi tarafından yapılan denetimler sonucu ilçede güvenli hale getirilen asansörlerin oranının 90’ı bulduğu belirtilirken, 35 asansör ise mühürlenerek kullanım dışı bırakıldı
GÜNDEM Haberi
Derince’de Denetimlerde Başarılı

Derince ilçe sınırları içerisindeki yer alan binalardaki asansörlerin denetimlerini son derece hassas bir şekilde yürüten Derince Belediyesi ekipleri, ilçede güvenli hale getirilen asansör oranını 90 seviyesine çıkartmayı başardı. Konu ile ilgili Derince Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şu şekilde; “’2014/33/AB Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği’ kapsamında belediyemiz sınırları içerisinde bulunan asansörlerin muayene ve denetimi için belediyemiz ile T.C.  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca akredite edilmiş A tipi muayene kuruluşu S&Q Mart Kalite Güvenlik San. ve Tic. A.Ş. arasında protokol yapılmıştır.”

2953 Kez Muayene Yapıldı

“Bu protokol kapsamında Belediyemiz Yapı Kontrol Müdürlüğü denetiminde, 2017 yılından itibaren toplam 1337 asansör için S&Q Mart Kalite Güvenlik San. ve Tic. A.Ş. tarafından yerinde 2953 kez muayene yapılmıştır. Muayene neticesinde 1337 asansörün 1203’ü güvenli hale getirilmiştir. Kalan 136 asansörün 101’inde yetkili bakım firmalarınca güvenli hale dönüştürebilmek için gerekli olan bakım ve onarım çalışmaları devam etmekte olup 35 asansör belediyemiz ekiplerince mühürlenerek kullanım dışı bırakılmıştır. Bu denetimler sayesinde güvenli hale getirilen asansörlerin oranının 90’ı bulduğu görülmüştür.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Derince’de, Denetimlerde, Başarılı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı