reklam
reklam
reklam
Haber
15 Kasım 2019 - Cuma 09:12
 
Derince Akşamları Bir Başka Güzel
Derince’de kent estetiğine yönelik olarak İstasyon ve Hafız Hasan Yılmaz caddelerinde yapılan dekoratif aydınlatma çalışmaları ile hem ilçenin silueti değişti hem de ticari hareketlilik daha da arttı
GÜNDEM Haberi
Derince Akşamları Bir Başka Güzel

İstasyon ve Hafız Hasan Yılmaz Caddeleri

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, bir yandan vatandaşlara söz verdiği 41 projeyi hizmete sunarken diğer taraftan kentin ihtiyaçlarını hızla çözüme kavuşturuyor. Derince genelinde hummalı bir şekilde devam eden rutin çalışmaların yanı sıra kent estetiğine yönelik atılan adımlar da büyük önem teşkil ediyor. Başkan Aygün’ün talimatı ile başlatılan dekoratif aydınlatma çalışması ilçede ilk olarak Derince'nin en eski mahalleleri arasında yer alan Deniz Mahallesi'nde uygulandı. Deniz Mahallesi’nin en hareketli caddesi olan 250 metre uzunluğundaki İstasyon Caddesi’ne 12 adet dekarotif aydınlatma direği ve 2 adet cadde taglerinin yerleştirilmesiyle bölge ışıl ışıl bir görünüme kavuştu.

 

Ticari Hayatı Daha da Canlandırdı

İstasyon Caddesi’nde yapılan dekoratif aydınlatma çalışmalarının ardından ilçede ikinci düzenleme Çenedağ Mahallesi’nde yer alan Hafız Hasan Yılmaz Caddesi’nde yapıldı. Derince’nin merkez noktası olan caddede ilk etapta 2000 metre led aydınlatma kullanılarak ışık perdesi yapıldı. Sonrasında 14 adet dekoratif led asma armatür ve aydınlatma logolarının kullanılmasıyla bölgedeki çalışmalar tamamlandı. Görsel güzelliğin yanı sıra enerji tasarrufu da sağlayan uygulama, vatandaşların da beğenisini topluyor. Aynı zamanda ilçede akşam saatlerinde ticari hareketliliğin artmasına da katkı sunan dekoratif aydınlatma çalışması Derince genelinde belirlenen program dahilinde etap etap devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, derince, belediyesi, aydınlatma, ticaret, aydınlatma, ışık
Yorumlar
Haber Yazılımı