reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 12:46
 
Deprem Şehitlerimiz Dualarla Anıldı
17 Ağustos 1999 tarihinde gerçekleşen Marmara Depremi'nin 20. yıl dönümün dolayısıyla Derince Belediyesi, Çınarlı Deprem Şehitliği'nde bir anma programı düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Deprem Şehitlerimiz Dualarla Anıldı

MUHTARLIKTAN ARAÇ KALDIRILDI

Bundan 20 yıl önce 17 Ağustos 1999 tarihinde gerçekleşen Marmara Depremi'nin yıl dönümü dolayısıyla bölge genelinde olduğu gibi Derince’de de bir anma programı düzenlendi. Derince Belediyesi’nin Çınarlı 17 Ağustos Deprem Şehitliği'nde gerçekleştirdiği programda ilçe halkı deprem şehitlerimiz için hep birlikte dua etti. İlçe merkezindeki on mahalle muhtarlığı ve Derince Belediyesi hizmet binası önünden kalkan otobüslerle Şehitliğe gelen vatandaşlar burada deprem felaketinde yaşamını yitiren yakınlarının mezarları başında dua etti.

 

KURAN-I KERİM TİLAVETİ ve MEVLİD-İ ŞERİF

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. yılı dolayısıyla düzenlenen anma etkinliğine Derince Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Şirin ve Kemal Bayraktar, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca, Belediye Meclis Üyeleri Kenan Yalçın, Nurhan Baytak, Abdullah Yıldırım, muhtarlar Osman Koçyiğit, Ömer Karadeniz ve Erol Küçük ile çok sayıda vatandaş katıldı. Akşam namazından önce başlayan programda İlçe Müftülüğü İmam Hatipleri Çetin Kıranşal, Ünal Köprülü ve İbrahim Demiröz tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif ve ilahiler okunarak deprem şehitlerimiz rahmetle anıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Deprem, Şehitlerimiz, Dualarla, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı