reklam
reklam
reklam
Haber
02 Haziran 2020 - Salı 17:21
 
Denizevler´deki 40 Binanın Yıkımına Bugün Başlandı
Gölcük Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliğiyle Sivritepe?de tamamlanan Kentsel Dönüşüm Projesi sonrasında, Denizevler Mahallesi?nde boşaltılan 40 binanın yıkımına bugün başlandı.
GÜNDEM Haberi
Denizevler´deki 40 Binanın Yıkımına Bugün Başlandı

Gölcük Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliğiyle Sivritepe’de tamamlanan Kentsel Dönüşüm Projesi sonrasında, Denizevler Mahallesi’nde boşaltılan 40 binanın yıkımına bugün başlandı.

17 Ağustos Gölcük Depremi’nde birçok binanın hasar gördüğü Denizevler Mahallesi için, Gölcük Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı iş birliğiyle Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, 541 konutun tamamlanması sonrasında mahalle sakinleri yeni konutlarına taşınmıştı. Boşaltılan 40 binanın yıkımına da bugün başladı. Bu binaların yıkılmasıyla birlikte, 17 Ağustos Depremi’nin izlerini taşıyan son alan da ortadan kalkmış olacak. 40 binanın yıkım ve moloz kaldırma çalışması yaklaşık bir ay içinde tamamlanacak.

 

DENİZEVLERDEKİ DIŞINDA 62 BİNA DAHA YIKILDI

 

Gölcük Belediyesi orta hasarlı olup onarım ve güçlendirmesi yapılmayan ya da metruk olan binalarında yıkımına da devam ediyor. En son; Mesruriye ve Şevketiye köylerinde iki binanın yıkımı gerçekleşti. Böylelikle; onarım ve güçlendirmesi yapılmayan ya da metruk 62 binanın yıkılmış oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Denizevler´deki, 40, Binanın, Yıkımına, Bugün, Başlandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı