reklam
reklam
Haber
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 11:40
 
Dehşete Düşüren Haber! Diri Diri Yakılarak Öldürüldü
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 18 yıl önce kaybolan Mustafa Yılmaz’ın yasak aşk yüzünden işkence edildikten sonra arabasıyla birlikte diri diri yakıldığı belirlendi. Olayla ilgili olarak 10 kişi gözaltına alındı.
GÜNDEM Haberi
Dehşete Düşüren Haber! Diri Diri Yakılarak Öldürüldü

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2002 yılında Mustafa Yılmaz’ın eşinin kayıp başvurusu yapması üzerine soruşturma başlatıldı. Bir çok kişinin ifadesinin alınmasının ardından yapılan çalışmalarda bir ize rastlanamayan Mustafa Yılmaz hakkında 2009 yılında gaiplik kararı verildi. Aradan geçen 18 yılda bulunamayan Mustafa Yılmaz’ın öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine Kocaeli İL Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri yeniden ele aldı. Mustafa Yımaz’ın kayıp olduğu dönemde verilen çelişkili ifadelerden şüphelenen ekipler yaklaşık3 ay boyunca teknik ve fiziki takip yaptı. 

 

Cinayet Büro ekipleri yaptıkları çalışmalarda Mustafa Yılmaz’ın yanında çalışan M.S. islimli bir kadına yasak aşk yaşadığını belirledi. Soruşturmayı genişleten ekipleri olayla ilgili olarak M.S.’nin eşini bırakarak Mustafa Yılmaz’ ile aşk yaşamaya başladığını, M.S.’nin o dönem evli olan B.B. Konya’ya giderek durumu M.S.’nin ailesine anlattığı belirlendi. 


M.S.’nin kocası babası ve amcası ile Mustafa Yılmaz’ın kaybolduğu dönemde Kocaeli’ye gelerek burada M.S.’nin bulunması için anlaştığını belirledi. 

 

Soruşturmayı derinleştiren cinayet büro ekipleri, Konya, Karabük ve Kocaeli’de 2 Temmuz günü eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda M.S.,babası S.S. amcası, amcasının oğlu, eski eş B.B. olmak üzere 10 kişi gözaltına alındı.

 

Şüpheliler sorgularında Mustafa Yılmaz’ı öldürdüklerini itiraf etti. M.S:’nin eski eşi B.B., babası S.S., amcası ve amcasının çocukları Konya’dan Kocaeli’ye gelerek burada 3 kişi ile M.S.’yi bulması için anlaştı. M.S.’nin Mustafa Yılmaz ile kaçtığını belirleyen 3 kişi durumu ailesine anlattı. M.S.’nin ailesi ve 3 kişi Mustafa Yılmaz’ı kendi arabası ile kaçırdı. Mustafa Yılmaz’ı Körfez İlimtepe’de bulunan bir gölet kenarına götüren 7 kişi burada Yılmaz’ı darp ederek işkence uyguladı. İşkence esnasında bayılan Mustafa Yılmaz’ı arabasına koyarak ateşe verdikten sonra uçurumdan yuvarlayan 7 kişi ardından olay yerinden ayrıldı. 

 

Cinayet Büro ekipleri aldıkları ifadeler üzerine Körfez İlimtepe mevkiinde arama çalışmaları başlatıldı. Arabanın atılma ihtimali üzerine Gölde’de aramalar yapıldı. Uçurum ve dağlık alanda yapılan aramalarda Mustafa Yılmaz’ın aracına ait kalıntı parçalar bulundu. Mustafa Yılmaz’a ait başka deliller bulunması için çalışmalar devam ediyor.


Olayla ilgili olarak Kocaeli, Konya ve Karabük’te düzenlenen eş zamanlı baskınlarda gözaltına alına. M.S., babası S.S. amcası A.S. amcasının oğlu R.S., eski eşi, B.B. Kocaelid’e anlaştıkları İ.K., O.K., N.T., E.A. C.D. emniyette işlemlerinin ardından Körfez Adliyesi’ne sevk edildi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dehşete, Düşüren, Haber!, Diri, Diri, Yakılarak, Öldürüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı