reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 16:39
 
Değirmendere'de 7 yıl sonra muhteşem festival
Gölcük Belediyesi Değirmendere Fındık ve Kültür Sanat Festivali Çınarlık Meydanına kentin her noktasından gelen binlerce Kocaelilinin katılımıyla gerçekleştirildi.
SANAT Haberi
Değirmendere'de 7 yıl sonra muhteşem festival

MEHMET ERDEM VE MELİH KAHVECİ

Gölcük Belediyesi Değirmendere Fındık ve Kültür Sanat Festivali Çınarlık Meydanına kentin her noktasından gelen binlerce Kocaelilinin katılımıyla gerçekleştirildi. Ünlü Sanatçı Mehmet Erdem ve Melih Kahvecinin sahne aldığı festivalde çok büyük coşku oldu ve katılımcılar unutulmaz anlar yaşadı doyasıya eğlendi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer siyasi parti temsilcileri ve belediye meclis üyeleri de bu coşkuya ortak oldular.

MELİH KAHVECİ ALANI COŞTURDU

Değirmendere Fındık Festivalinde ilk olarak sahneye Gölcük'ün yetiştirdiği önemli seslerden olan Melih Kahveci çıktı. 1 saat 30 saat sahne de kalan Kahveci en güzel şarkılarını katılımcılar için söyledi ve tek kelimeyle muhteşem bir konser gerçekleştirdi. Melih Kahveciye konser sonunda Milletvekili Emine Zeybek çiçek takdiminde bulunarak teşekkürlerini etti. Vekil Zeybek Gerçekten bu kadar enerjiyi Melih kardeşim nasıl buluyor takdir edilecek olay. Kendisini yürekten tebrik ediyor vermiş olduğu müthiş konserden ötürü teşekkür ediyorum dedi. Sanatçı Melih Kahvecinin konserinin ardından En İyi Fındık Yetiştiriciliği Yarışmasında ödül kazananlara Belediye Meclis Üyeleri Savaş Toprak Oğuz Çelebi ve Kürşat Çakıroğlu tarafından ödülleri takdim etti.

DEĞİRMENDERELİLERE MÜJDELER VERDİ

Sonrasında Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer sahneye çıkarak binlerce katılımcıyı selamladı ve şunları söyledi: İnanın sahneden bakıldığında müthiş bir görüntü verdiğinizi belirtmek istiyorum. Bir arkadaşımız diyor ki sürekli bu festivaller devam etsin.  7 yıl aradan sonra şimdi burada Fındık Festivalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yüzbaşılar da kum futbolu plaj voleybolu son olarakta sokak basketbolu turnuvamızı yaptık ve ödül törenini gerçekleştirdik. Üç turnuvamıza 1500ün üzerinde gencimiz katılım sağladı. Bunlar gerçekten çok güzel bir spor etkinlikleri oldu. Bunun dışında 18 Ağustosta Ulusal Açık Su Yüzme Yarışlarını Değirmenderede yapacağız. Ben buradan size şunun müjdesini vermek istiyorum. İnşallah bundan sonra her sene üzerine daha fazla ekleyerek Fındık Festivalimizi Değirmenderede gerçekleştireceğiz. Size bir müjde daha vereceğim. Yetiştirebilirsek sene sonunda önümüzdeki seneye yazın bir Edebiyat Sempozyumunu da Değirmenderede gerçekleştireceğiz. Değirmendere kültürün sanatın sporun yeri olmaya devam edecek. İnşallah Değirmenderenin adını bu etkinliklerle tüm Türkiyeye duyuracağız. Katılımınız için teşekkürlerimi sunuyorum diyerek alkışlar arasında konuşmasını tamamladı.

MEHMET ERDEM UNUTULMAYACAK BİR KONSER

Konuşmanın ardından alanı hınca hınç dolduran katılımcıların büyük coşkusu için de Ünlü Sanatçı Mehmet Erdem sahneye çıktı. Ünlü Sanatçı sahnede birbirinden güzel şarkılarını seslendirirken konsere katılanlar unutulmayacak bir akşam yaşadı. Konser sonunda Başkan Sezer sanatçıya çiçek ve fındık takdiminde bulunarak konser için teşekkürlerini ifade etti. Ayrıca genç bir Kocaelispor taraftarın getirdiği atkı Mehmet Erdeme verildi. Ünlü Sanatçı Mehmet Erdem kendisini dinlemeye gelenlere ve Başkan Sezere teşekkürlerini iletti ve muhteşem konser son şarkısını seslendirmesi ve alandan ayrılmasıyla son buldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Değirmendere'de, 7, yıl, sonra, muhteşem, festival,
Yorumlar
Haber Yazılımı