reklam
reklam
Haber
07 Eylül 2019 - Cumartesi 12:56
 
Dedeoğlu "Daha da Güçleneceğiz"
Bir yandan ilçe kongrelerine yapan DSP Kocaeli, önceki akşam da il başkanı Halim Dedeoğlu’nun ev sahipliğinde Marmara Bölgesi İl Başkanları Toplantısı’na ev sahipliği yaptı
- Haberi
Dedeoğlu

İl başkanları toplantısının açılış konuşmasına yapan, katılımları nedeniyle teşekkür eden DSP Kocaeli il başkanı Halim Dedeoğlu, DSP olarak her zaman doğru bildiklerini korkmadan, çekinmeden dile getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini, DSP’yi siyaset sahnesinden uzaklaştırmaya çalışanların bunu asla başaramayacaklarını söyledi. 

 

nsanları ötekileştirme yerine ülkenin bütünlüğü için birleştirici olunması gerektiğini, aksi halde toplumda bir kaos ortamı oluşacağını ve toplumda huzurun kalmayacağını belirten Dedeoğlu, “Ülke çıkarları her zaman kişisel ve parti çıkarlarının üstünde olmalıdır. ‘Konu vatansa, gerisi teferruattır’ sözünde samimi olunmalıdır.” dedi. DSP örgütlerinin kurulduğu günden beri Atatürk ilkeleri ile Ecevit’in felsefesi doğrultusunda politikalarını hayata geçirmek için üzerine oynanan tüm oyunlara ve yok etme planlarına rağmen dimdik ayakta mücadelesini sürdüreceğini belirten Dedeoğlu, şöyle konuştu: “-DSP her gün daha da güçlenen örgütleriyle, hiçbir zaman geri adım atmadan, mücadeleden kaçmadan, doğruları söylemekten yılmadan, kimsenin arka bahçesi olmadan yoluna devam etmektedir. Seçim öncesi ve sürecinde nasıl birbirine kenetlenerek yürüdüyse, aynı doğrultu tutarlılığı ile yürümeye devam edecektir. Kimi zaman yaptıklarımız, söylemlerimiz ile basında yansıtılanlar farklı gösterilse de halk, gün geçtikçe, haklılığımızı yaşayarak görecektir. Bugüne kadar yapılan söylemlerimize bakıldığında, öngörülerimizde ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkacaktır.”

 

İl başkanları olarak süratle kongrelerini tamamladıklarını belirten Dedeoğlu, “11. Olağan Kurultay çalışmalarımız Genel Merkezimizle uyum içinde tüm hızı ile devam etmektedir. Bu kurultay da daha da güçlenerek ‘VAR’ olacağız. Ve yine, korkmadan gerçekleri halka anlatmaya devam edeceğiz. DSP, haktan vazgeçmeden, halkın menfaatlerini savunan tek parti olarak mecliste yerine alacaktır.” ifadelerini kullandı. DSP İl Başkanı Dedeoğlu, Genel Başkanına da seslendi: “Örgütüne güvenen Önder Aksakal; bil ki, örgütünde sana güveniyor.” dedi. İl başkanı Dedeoğlu’na ev sahipliği ve ilgisi nedeniyle teşekkür eden DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, sadece partili olmadıklarını, kardeş olmayı beceren, samimi ve dürüst insanlar olduklarını, DSP’lilerin bu duyguları yüreğinde hissettiğini söyledi. Bursa il başkanı Cahit Akıncı’da konuşmasında, DSP’yi yok etme projesine karşı, DSP’liler olarak Genel Başkanlarına sahip çıktıklarını belirtti. Toplantıdan çıkan sonuç rapor olarak Genel merkeze sunulacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dedeoğlu, "Daha, da, Güçleneceğiz",
Yorumlar
Haber Yazılımı