ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
12 Ocak 2021 - Salı 12:20
 
Dayakçı esnafın bayiliği iptal edildi
Aç olduğunu söyleyen bir çocuğu acımasızca döven Bülent Börek'in Bayilik sözleşmesi iptal edilerek dükkanı kapatıldı.
GÜNDEM Haberi
Dayakçı esnafın bayiliği iptal edildi

Önceki gün İzmit'te aklıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. İzmit Fethiye Caddesi'nde bulunan Bülent Börek'e gelerek aç olduğunu söyleyen ve börek isteyen bir çocuk, esnaf tarafından acımasızca dövüldü. Talihsiz çocuk aldığı derbalerden sonra bayılırken, dayakçı esnaf olay yerinden kaçtı. 8 yaşındaki çocuk aldığı darbeler nedeniyle kusmaya başladı. 

NE İNSANLIĞA NE ESNAFLIĞA SIĞAMAMAKTADIR

Yaşanan olaya İzmit Kent Merkezi Başkanı Murat Öztürk'te tepkisiz kalmadı. Öztürk, Bülent Börek'in Bayilik sözleşmesi iptal edilerek dükkanı kapatıldığını duyurdu. Öztürk açıklamasına şöyle devam etti: "Küçük yavrumuza yapılan davranışı kınıyarak ve kendisinden özür dileyerek başlamak istiyoruz. Yapılan davranışın ne insanlıga nede esnaflıga sığmamaktadır. Her ne sebep olursa olsun geleceğimiz olacak yavrularımızı bizler birey olarak onları topluma kazandırmaktır. Bu süreçte yetkililere ulaşarak durumu anlattık ve bu olayın kesinlikle yanlış olduğunu anlatttık. Kendileri Türkiye genelinde 280 ‘ne yakın mağazaları olduğunu ve böyle bir davranış şeklini onaylayamayacaklarını söylediler. Tüm izmit halkından esnaflardan ve çocuğumuzdan özür dilediğini söyledi. İKM olarak yapılan görüşmeler doğrultusunda Bülent Börek Bölge Bayiliğini yapan arkadaştan bayilik sözleşmesi iptal edilerek dükkanı kapatılmıştır. Bizler Türkiye’ye mal olmuş bu Firmanın hemen el koyarak gerekeni yaparak bizlerin az da olsa yaramıza merhem olmasından dolayı Firma Sahibi Yılmaz Hacıoğlu’na teşekkür ederiz."

BÜLENT BÖREK YÖNETİM KURULU ÖZÜR DİLEDİ

Bülent Börek Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama ise şöyle: “Dün İzmit ’te esnaf çocuğu dövdü başlıklı haberlerde döven kişinin Bülent Börekçilik'in sahibi olduğu iddia edilmiştir. İzmit Öncelikle Bülent Börekçilik’in tüm Türkiye’de birçok ilde 265 bayisi bulunmaktadır. Tüm bayiler Bülent Börekçilik ismi altında olabilir fakather bayii kendini temsil ettiği gibi her bayinin sahibi kendisidir. Bülent Börekçilik burada sadece ürünlerin tedarikçisidir. İzmit’te yaşanılan bu üzücü olay o bayinin sorumluluğunu taşımaktadır. Yani olaya adı karışan kişiyi veya kişileri bağladığını belirtmek isteriz. Bülent Börekçilik kamuoyuna mal olmuş ciddi bir müessesedir. Bu tarz yaşanmış üzücü olaydan dolayı sesiz kalmayacağını belirtiriz. Aynı zamanda Bülent Börekçilik yönetimi bayi hakkında gereken kararı vermiş bulunmakta ve bayinin kapatıldığını duyururuz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dayakçı, esnafın, bayiliği, iptal, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı