reklam
reklam
Haber
04 Eylül 2019 - Çarşamba 09:48
 
Darıca'da Hizmet Var
Darıca Belediyesi büyük bir tasarrufa gitti. Yıllardır özel şirketler tarafından milyonlarca lira karşılığında yapılan temizlik hizmeti işleri artık belediyenin bünyesinde yapılmaya başlandı.
GÜNDEM Haberi
Darıca'da Hizmet Var

9 yıllık ilçe başkanlığı görevinin akabinde Darıca Belediye Başkanlığı’nı kazanan Muzaffer Bıyık, Darıca’da adeta tabuları yıkıyor. Yerel yönetimlerin en fazla tartışılan hizmetlerinden biri olan temizlik işleri artık belediyenin kendi bünyesinde yapılacak. Tasarruf politikası çerçevesinde Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın girişimleriyle başlayan hizmette belediye milyonlarca liralık kara ulaşacak. Bu kapsamda 1. Etap Hizmet Araçları Alım Töreni’ni düzenleyen Darıca Belediyesi’nin etkinliğine Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Av. Ufuk Acay, meclis üyeleri, birim müdürleri, siyasiler ve çok sayıda Darıcalı katıldı. Muzaffer Bıyık burada yaptığı konuşmasında projenin detaylarından bahsetti. Bıyık, “Görevi devraldığımız günden bu yana kendi malımızla kendi işimizi yapalım dedik. Bu konuda da çok dertlendik ve bu konuda düşünerek bir yol aradık. Bu araçların belediyemize maliyeti 2 milyon 750 bin TL oldu. Bunlara nakit para vermedik, banka kredisi de kullanmadık. Belediyeye faiz yükü koymadık. Cuma günü ikinci etabı alacağız. Onların değeri de 1 milyon TL. 18 araçla Darıca’nın bütün temizliğini halletmeye çalışacağız. Kiralama maliyetine verdiğimiz parayı Darıca’nın temizlik işlerine ayıracağız. Kalbimiz kadar temiz bir Darıca inşa edeceğiz. Siyasi parti gözetmeksizin tüm meclis grubundaki arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

HEP BİRLİKTE DESTEK OLACAĞIZ
Programda bir selamlama konuşması yapan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, yapılan hizmetin önemli bir yatırım olduğunu vurgularken, Bıyık’ın konu hakkında bilgileri vatandaşlarla paylaşmasının katılımcı belediyeciliğin güzel bir örneği olduğunu dile getirdi. Karaman’ın arından kürsüden programa katılanlara seslenen Şeker ise, “İhtiyaçlar sınırsız ancak imkanlar sınırlı. Darıca Belediye Başkanımız Muzaffer Bey, ilk işe başlar başlamaz sınırlı bütçeyle sınırsız ihtiyaçları nasıl karşılarım diye proje geliştirmiş. Temizlik önemlidir. Belediye başkanının da kentin temizliği ile markası öne çıkar. Sıfır atık projesinin de belediyelerimizde hızla uygulanması lazım. Hizmet AK Parti olarak bizim işimiz. Darıca kaliteli bir ilçe, Muzaffer başkanımızın daha temiz bir ilçe yaratma gayreti var buna da hep birlikte destek olacağız” şeklinde konuştu.

 

MİLYONLARCA LİRA KASADA KALDI

Bıyık’ın girişimleri sonrasında ilk olarak 11 araç belediye şirketine alındı. Temizlik hizmetlerinde kullanılacak araçlara Darıca Belediyesi’ne ait DB plakalar çakıldı. Araçlar belediyenin öz sermayesine faizsiz, kredi kullanmadan ve çek vererek belediyeye kazandırdı. Belediyenin kendi personeliyle bugüne kadar yapılan temizlik işleri, bugünden sonra belediyenin kendi araçlarıyla yapılmaya devam edilecek. Önümüzdeki Cuma gününden itibaren araçların ikinci etap alımı yapılacak. 18 araçla birlikte Darıca sokaklarının temizlik işleri yapılacak. Bıyık, daha temiz, modern ve çağdaş bir Darıca için çalışmaların süreceğini bildirdi. Bununla birlikte geliştirilen sistemle 7-24 bir çalışma sistemi oluşturulacak. Ayrıca acil müdahaleler için Çöp Taksi de belediye bünyesine kazandırıldı. Konuşmaların arından kesilen kurbanla protokol üyeleri araçlarla birlikte konvoy halinde toplanma noktasına hareket ettiler.

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca'da, Hizmet, Var,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı