reklam
reklam
reklam
Haber
10 Aralık 2018 - Pazartesi 11:52
 
Darıca'da Botanik Park Açılıyor
Darıca Belediyesi tarafından Emek Mahallesi’nde 3500 m2 alanda yapımı tamamlanan Botanik Park yakında vatandaşın hizmetine açılacak.
GÜNDEM Haberi
Darıca'da Botanik Park Açılıyor

İçerisinde değişik türlerde zengin bitki ve ağaç türlerinin yanı sıra çocuklara yönelik oyun alanları,  cafeterya, yürüyüş yolları, spor alanları, gölet, yönetim odası, kaybolmaya yüz tutmuş meyve ve bitki türlerinin sergilendiği alanlar, sosyal donatı alanları ile mescit ve tuvaletlerin bulunacağı botanik park 3500 m2 inşaat alanı ile ilçeye değer katacak.

 

SÖZÜMÜZ SÖZDE KALMADI

 

Emek Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Botanik Park’ta incelemelerde bulunarak park hakkında yetkililerden bilgiler alan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,  seçim döneminde halka verdikleri  sözlerden olan bir önemli projeyi daha hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Parkta devam eden son çalışmaları yerinde inceleyen Darıca Belediye  Başkanı Şükrü Karabacak,  Botanik Park’ın şehre değer katacağını ifade ederek, “içerisinde değişik türlerde zengin bitki ve ağaç türlerinin yanı sıra çocuklara yönelik oyun alanları,  cafeterya, yürüyüş yolları, spor alanları, gölet, yönetim odası, kaybolmaya yüz tutmuş meyve ve bitki türlerinin sergilendiği alanlar, sosyal donatı alanları ile mescit ve tuvaletlerin bulunacağı botanik parkımız ilçemize değer katacak. Botanik parkımızda bütün detayları düşünmekle birlikte özellikle bayan kardeşlerimize yönelik özel etkinlik alanları ve sosyal tesisleri hizmete açacağız. İlçe halkımıza hayırlı olsun. “ dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca'da, Botanik, Park, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı