reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
14 Mayıs 2019 - Salı 10:53
 
Cumhurbaşkanı ile Görüşmenin Ardından Gözler Ak Parti'de
Ak Parti Kocaeli’de Abdullah Eryarsoy’un istifasının ardından sürecin en kritik günlerinden biri geride kaldı. Kocaeli’den 4 isim gün içerisinde genel merkeze gitti ve bu sayı daha sonra 5’e yükseldi. Mülakata giren yeni il başkanı adayları daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü . Görüşmenin ardından gelen bilgiler doğrultusunda Ak Partinin yeni il başkanının bugün açıklanması bekleniyor.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı ile Görüşmenin Ardından Gözler Ak Parti'de

Ak Parti Kocaeli’de  Abdullah Eryarsoy’un istifasının ardından sürecin en kritik günlerinden birini geride bıraktı.  Kocaeli’den 4 isim  gün içerisinde genel merkeze gitti ve  bu sayı daha sonra 5’e yükseldi. Mülakata giren Kocaeli ekibi daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü . Görüşmenin ardından bu isimler sessiz sedasız kente  gelindi. Ak Parti’nin yeni il başkanının bugün açıklanması bekleniyor.

Abdullah Eryarsoy’un istifasının ardından genel merkezden Kocaeli’ye 6 kişilik bir ekip gelmiş ve il yöneticilerinin istifasını almıştı. Daha sonra bu ekip belediye başkanları dahil teşkilat mensuplarıyla bir temayül gerçekleştirmişti. Bu temayülde teşkilat mensuplarından il başkanlığı için üç isim önerilmesi istenmişti. Genel Merkez SMS anketi dahi gerçekleştirerek üyelere yeni il başkanının kim olmasını istediklerini sordu.

Ak Parti  titiz bir çalışmayla yeni il başkanını belirleme çabasında. Bu süreçte bir çok isim öne çıktı ancak Ankara’ya çağrılan  kişiler arasında  beklenmeyen isimlerde vardı. Ali Korkmaz, Halit Çokan, Berna Abiş, Şahin Talus ve Mehmet Ellibeş ki en çok ismi öne çıkan  isimlerden biri, bunun aksine Berna Abiş beklenmeyen isimlerden oldu. Ankara’ya giden ekip ilk olarak teşkilat yetkilileriyle mülakata girdi. Kocaeli ekibi mülakatın ardından Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’la yaklaşık 1 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi.

Mülakatın ve Erdoğan ile görüşmenin ardından  Kocaeli ekibi sessiz sedası kente geri döndü.  Yeni il başkanının bugün yapılacak resmi açıklamayla duyurulması bekleniyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, ile, Görüşmenin, Ardından, Gözler, Ak, Parti'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı