reklam
reklam
Haber
04 Aralık 2020 - Cuma 14:36
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan SEKA'yı Örnek Gösterdi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde “Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Elde Etmesinin 86. Yıl Dönümü” programında konuştu. Konuşmasında Kocaeli'ye dikkat çekerek Seka Park'ın yapıldığı günlerde yapılan eleştirileri hatırlatan Erdoğan, SEKA yerine müze ve millet bahçesi yapıldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan SEKA'yı Örnek Gösterdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın bedelsiz şekilde Katar'a kiralanmasıyla ilgili eleştirilere yanıt veren Erdoğan, "Bunlar kadar yalanı rahat söyleyebilen bir siyasetçi tanımadım" dedi.

 

Türkiye'nin en büyük milli kağıt fabrikası SEKA'nın kapatılmasında da benzer eleştiriler yapıldığını hatırlatan Erdoğan, SEKA yerine müze ve millet bahçesi yapıldığını söyledi. Erdoğan, "Bunlarda böyle bir zevk de yok" dedi.

 

Erdoğan şöyle konuştu:

 

İşte daha geçenlerde... Gördünüz, cenaze namazında bile bu ahlâksız, terbiyesiz adam yanında birisiyle konuşurken pişmiş kelle gibi sırıtıyor. Yahu bu milletin değerleri, kutsalları var. Siz bu kutsallara karşı bu denli ahlâki olmayan yollara tevessül edemezsiniz.

 

İnanıyorum ki ilk seçimlerde bunlar çok daha büyük bir dersi Allah'ın izniyle alacaklar.

Her defasında yalanı yüzüne vurulduğu halde aynı iftiraları tekrarlayan zihniyetten başka ne beklenir? Bunun kadar, bunlar kadar yalanı rahat söyleyebilen bir siyasetçi tanımadım. Akşam yalan, sabah yalan. Bir doğru konuş, dürüst konuş. Kaç kez Sakarya'daki tank-palet fabrikasıyla ilgili her şeyi ortaya koyduysak bununla ilgili konuşuyor. Buradan sana ekmek çıkmaz. Zira burada zarar eden bir fabrikası varken, şimdi BMC ile ortak faaliyette olan Katar'ın yaptığı yatırımla buranın hem renöve edilmesi, makinelerin yenilenmesiyle bu süreçte bu fabrika kendimize ait tanklarımızın bakım onarımı da yeni atılacak adımlara kadar çok ciddi bir yatırım olarak ortaya çıkmıştır. Siz buna benzer işleri SEKA'da da yaptınız. Biz SEKA'da adımı attık, şimdi SEKA diye bir şey kalmadı. Biz SEKA'yı hem müze hem millet bahçesi haline getirdik. Bunlarda böyle bir zevk de yok."

 

CHP'YE ÇATTI: 40 TAKLA ATAN BUNLAR DEĞİL Mİ?

 

Erdoğan, "CHP'de kendi mensuplarını bile isyan ettiren tecavüzlere sessiz kalan zihniyetin kadın hakları konusunda söyleyecek hiçbir sözü olamaz. Belediye başkanlarının, belediye başkan yardımcılarının aşağılık kabahatlerini örtmek için 40 takla atan bunlar değil mi?" ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Senin tecavüzcün kötü benimki iyi, senin ahlaksızın kötü benimki iyi, yaklaşımı kadar iğrenç bir anlayış yoktur. İçlerindeki rezillik ve kepazeliklere bakmadan önlerine gelene çamur atmayı siyaset kılıfıyla örtmeye kalkanların maskelerini düşüreceğiz" dedi.

 

Erdoğan, "Bay Kemal, senin milletvekilin askerime hakaret edecek, senin ağzından bununla ilgili olumsuz ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek. Hakaret edilen ordu ve onun her mensubu birer Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz ve yedirtmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan, "Tank Paleti Fabrikası'yla ilgili her şeyi vesikalarıyla ortaya koyduğumuz halde hala bunu konuşuyor. Buradan ekmek çıkmaz, boşuna konuşma" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, SEKA'yı, Örnek, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı