reklam
reklam
Haber
28 Haziran 2019 - Cuma 11:05
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Teşkilata Uyarı
31 Mart seçimlerinin AK Parti'nin YSK'ya itirazı sonucu yenilenmesi üzerine 23 Haziran'da 800 bin gibi bir oy farkı ile İstanbul'u kaybeden AK Parti'de sıra sorumluyu bulmaya geldi.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Teşkilata Uyarı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığı seçimlerini Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından, AK Parti'de seçim sonuçları ve seçmenin verdiği mesaj masaya yatırılıyor. Habertürk'e konuşan ve isimlerini vermek istemeyen iki AK Parti'li yönetici, seçim süreci ve sonuçlarına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

DERSİMİZİ ALACAĞIZ

 

Bir başka yetkili isim de Meclis kulislerinde gazetecilerle sohbetinde şunları söyledi: "Öncelikle dersimizi alacağız. Gereğini yerine getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, 'Benden başlayarak sorumluluk kimdeyse hepsinin takipçisi olacağım' dedi. Teşkilatlar, milletvekilleri, yöneticiler, bakanlar tüm bu süreçte gerekli değerlendirmeler yapılacak."

 

SEÇMEN KENDİNİ 31 MART'A AYARLAMIŞTI

 

"İstanbul seçmenine sandığın neden yeniden kurulduğunu anlatamadık. Aslında oyların yeniden sayımı sırasında oy farkının gittikçe kapanması, sandıktaki yolsuzluğu ortaya koyuyordu. Bunu sağlayamadık" diyen AKP'li yönetici, "Seçmen, 'Bana geldiniz bir kere, daha niye beni sandığa çağırıyorsunuz' dedi biz cevabı verdik ama anlatamadık. Ben buradan kalkıp 12 saatlik otobüs yolculuğu yapıyorsam, otobüs 12 saat değil 12 saat 15 dakikada İstanbul'a varıyorsa ben mutsuz olurum. Çünkü kendimi 12 saate ayarlamışım. Seçmen de kendini ayarlamıştı, 31 Mart'ta sandığa gidecek, işi bitecekti. Tekrar sandığa çağırmamız ters tepti" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, Teşkilata, Uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı