ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
12 Şubat 2021 - Cuma 18:52
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Kadınların kongresine katıldı
AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Kongresi, Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Önceki dönem başkanı Serpil Yılmaz’ın yerine atanan Yasemin Özdemir, seçilmiş başkan oldu
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Kadınların kongresine katıldı

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları 6’ncı Olağan Kongresi, Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları önceki dönem Başkanı Serpil Yılmaz’ın yerine geçtiğimiz Temmuz ayında atanan Yasemin Özdemir’in tek aday olarak katılıp 600 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 50 yönetim  kurulu üyesi seçildi. Pandemi süreci nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilen kongrenin divan başkanlığını AK Parti MKYK Üyesi Yasemin Batur üstlenirken, divan üyeliklerini ise Aydan Yılmaz, Saime Yelken, Gülay Artut, Şenay Öndergerçekleştirdi. Kongre İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

 

YOĞUN KATILIM

 

Kongreye AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir’in yanı sıra AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Serpil Kavlak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, MKYK Yedek Üyesi Davut Çoşkun Şiviloğlu, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Önceki Dönem Kadın Kolu Başkanları Serpil Yılmaz, Oya Tuncer , 12 ilçe belediye başkanı, MHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar ve parti delegeleri katıldı. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı yapan İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün ise kongreye katılmaması dikkat çekti.

 

ERDOĞAN’DAN MESAJ

 

Kocaeli İl Kadınları kongresine videolu mesaj yollayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti kurulduğu günden beri milletmizin tamamını kucaklamış bir partidir. AK Partinin öncü neferleri hep kadınlarımız olmuştur. Kadınlar sayesinde 19 yıldı iktidarımızı koruyoruz. Ev ev gezen insanları ikna etmeye çalışan sizlersiniz Kale içerden fethedilir. Sizler kadınlarını ikna ettiğiniz onlar beylerini ikna etmeyi bilir. 15 Temmuz gecesi darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikelen kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

KADINLARA GERÇEK DEĞERİNİ VEREN

 

Türkiye’de kadına gerçek değerini veren siyasi hareket AK Parti’dir. Üstelik bu mücadeleyi değerlerimizi küçümseyen bir gruha karşı başardık. Siyasette kadınları gücü ve temsili arttıkça bu tür kirli girişimler düşecektir. Bugün kadınlarımız meclisten iş hayatına kadar eskisi ile mukayese edilmeyecek kadar etkinlerdir. AK Parti ülkemizin kadınları meselelerinin çözümü için gayret gösterdikçe kadınlarımız AK Partiyi desteklediler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, AK, Kadınların, kongresine, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı