ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
15 Ocak 2021 - Cuma 10:18
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs aşısı oldu!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da yeni tip koronavirüse karşı Sinovac tarafından geliştirilen aşıyı Ankara Şehir Hastanesi'nde yaptırdı. Aşı sonrası Telegram hesabından "Ben de aşı oldum" açıklaması yapan Erdoğan, aşı yaptırdığı anları da paylaştı.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs aşısı oldu!

Erdoğan aşı olduktan sonra şunları söyledi:"25- 30 milyon doz aşı daha gelecek. Süratle bunu sürdürelim istiyoruz. Bu kampanyayı nerelerde sürdüreceğimizi de Sağlık Bakanlığımız belirlemiş durumda. Bu süreçte ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda hastanede yatanlara Rabbimden şifalar diliyorum. Tüm yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans nedeniyle şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.
256 bin kişi şu ana kadar aşı oldu. Demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da bayağı iyi. Bütün doktorlarımız, hemşirelerimiz yoğun bir performans ortaya koyuyorlar. Aşı için belirlenen süreç de düşük. Baya hızlı olunuyor. 5 dakika aşı, 15 dakika da istirahat. Böyle bir süreç içerisindeyiz. Çin aşısı dışında çalışmalar var. Almanya ile irtibatlarımız var. Kendi çalışmalarımız var. İnşallah nisan, mayıs gibi devreye girecek. 2. doz aşıyı 28 gün sonra olacağım. Erdoğan, koronavirüs aşısı olduktan sonra "Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" mesajını paylaştı.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, koronavirüs, aşısı, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı