reklam
reklam
reklam
Haber
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 17:50
 
Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor
Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki 17 mahallede yer alan yaklaşık 3 bin 400 çöp konteynerini özel ilaçlı suyla yıkayıp dezenfekte ediyor.
GÜNDEM Haberi
Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor

3 BİN 400 BÜYÜK KONTEYNER

İlçe genelinde özellikle sivrisineklerle mücadele ve ilaçlama konusunda yoğun bir çalışmanın devam ettiği Derince’de Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri halkın daha sağlıklı ve temiz bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için yoğun bir mesai harcıyor. Bu anlayışla hareket eden belediye ekipleri, ilçe genelinde yer alan büyük çöp konteynerlerinin yıkama işlemlerini sürdürüyor. Yaklaşık 3 bin 400 büyük konteynerin yer aldığı Derince'de yıkama çalışmalarının Kasım ayı sonuna kadar devam etmesi hedefleniyor.

 

ÖZEL İLAÇLI SUYLA YIKANIYOR

Derince’nin 17 mahallesinde yer alan muhtelif cadde ve sokaklardaki yaklaşık 3 bin 400 çöp konteynerinin dezenfekte işlemini kapsayan çalışmalarda günlük yaklaşık 85 konteyner yıkanıyor. İlçedeki merkez mahallelerde başlayan ve 17 mahallenin tamamında devam edecek olan dezenfeksiyon çalışmalarında her konteynerin en az üç kere yıkanması hedefleniyor. Çevre sağlığı için büyük önem arz eden çalışmalarda konteynerler, iç ve dış temizlikleri yapılarak özel ilaçlı basınçlı suyla yıkanıp dezenfekte ediliyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çöp, Konteynerleri, Dezenfekte, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı