reklam
reklam
reklam
Haber
21 Nisan 2019 - Pazar 17:50
 
Çocuklar Maceraya Var Mısınız ?
23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Büyükşehir Fuar Merkezi’nde başlayan etkinliklerde, Kağıtspor İzcilik Maket Kamp Alanındaki parkurlarda çocuklar gönüllerince eğleniyor
ÇOCUK Haberi
Çocuklar Maceraya Var Mısınız ?

23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Büyükşehir Fuar Merkezi’nde başlayan etkinliklerde, Kağıtspor İzcilik Maket Kamp Alanındaki parkurlarda çocuklar gönüllerince eğleniyor

Çocuklar, maceraya var mısınız?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 11. 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, bu yıl “Doğal Yaşam ve Çevre” temasıyla gerçekleştirdiği etkinlikler Uluslararası Fuar Merkezi’nde başladı. 47 ülkeden 1100 çocuğun misafir edildiği Çocuk Festivali’nde birbirinden eğlenceli yüzlerce stantta etkinlik bulunuyor. Etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor İzcilik Maket Kamp Alanında, Tırmanış Duvarı’ndan Matrak’a kadar bir çok farklı oyunlarla çocuklar eğlenerek maceraya atılıyor.  

MAGNEZYUM ÇUBUĞUYLA ATEŞ YAKMAYI ÖĞRENİYORLAR

İzcilik Maket Kamp Alanında gönüllerince eğlenen çocuklar, Tırmanış Duvarına tırmanıyor ve Bushtcarft alanında Magnezyum Çubuğuyla ateş yakmayı öğreniyorlar. Maket kamp alanında izci çadırları ve izcilerin kullandığı özel araçlar da bulunuyor.

PARACORT BİLEKLİKLER VE BİRÇOK DENEYİM BURADA

Maket kamp alanında eğlenerek öğrenen çocuklar, İzci Oyunları alanında Matrak, Lastik Geçişi, Denge Tahtası ve Puzzle (Türeyap) oyun oynayarak eğleniyor. İple düğüm atmayı öğrenerek Paracort bileklik yapıyor. İple yapılan Paracort bileklikler, çocuklara ve ziyaretçilere ücretsiz olarak hediye ediliyor.

11. Kocaeli 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali alanına Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nca kurulan askeri pentatlon standı çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

23 NİSAN ÇOCUKLARI “KOMANDO” OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 11. Kocaeli 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, Büyükşehir Uluslararası Fuar Merkezi’nde başladı. Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nın kurduğu, askeri pentatlon ve parkurların bulunduğu stant çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Parkuru tamamlayan çocuklara temsili komando sertifikası takdim edildi.

PARKURA BÜYÜK İLGİ

Kurulan askeri pentatlon alanında askerler tarafından çocuklara Jandarma yeleği ve kask takıldı. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ile birlikte çocuklar fileli tırmanma, alçak sürünme, tırmanma duvarı, kanaldan geçme, denge, karşıdan karşıya iple geçme parkurlarını tamamlamak için birbirleri ile yarıştı.

KOMANDO SERTİFİKASI VERİLDİ

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nın açtığı standı ziyaret eden miniklere jandarma temalı 3 bin adet şapka, 3 bin adet bayrak, 3 bin adet kalem ve parkuru başarıyla tamamlayan 3 bin çocuğa temsili komando sertifikası takdim edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklar, Maceraya, Var, Mısınız, ?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı