ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
18 Aralık 2018 - Salı 18:02
 
CHP'nin İzmit Adayı Hürriyet
CHP'de daha önce Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı İYİ Parti'ye bırakılmıştı. Kocaeli'nin merkez ilçesi İzmit'te ise CHP'nin adayı belli oldu.
SİYASET Haberi
CHP'nin İzmit Adayı Hürriyet

CHP’nin İzmit düğümü çözüldü. Dün MYK toplantısından sızdı, bugünse parti meclisinde resmileşti. CHP’nin İzmit adayı artık belli. Partililerinin Leyla Atakan’a gönderme yaptığı ve vekil Hürriyet’in adaylığını ilan ettiği afişler boşa çıkmadı. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in adayı olarak artık resmen yarışta.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ni İYİ Parti'ye bırakan CHP İzmit Belediye Başkan adayının kim olacağına da netlik kazandırdı.  CHP'de yerel seçimlerde yarışacak bazı adayları belirlemek için toplanan PM'de  İzmit Belediye Başkan adaylığı için Fatma Kaplan Hürriyeti'n adı resmileşti. CHP'de bugün iki kritik toplantı peş peşe gerçekleştirildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önce MYK, ardından da PM toplantısına başkanlık etti. CHP'de yerel seçimlerde yarışacak bazı adayları belirlemek için toplanan PM'de İzmit Belediye Başkan adayı olarak Fatma Kaplan Hürriyet sunuldu ve oy çokluğuyla Hürriyet'in adaylığı kesinleşti.

 

FATMA KAPLAN HÜRRİYET KİMDİR?

20 Mart 1982'de Çerkezköy'de doğdu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Kocaeli Barosu'na bağlı serbest Avukat olarak çalıştı. 25. Dönem Kocaeli Milletvekili seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi oldu. 26. Dönem TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi olarak seçildi. Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Batı Trakya Türkleri Derneği, Trakya İlleri Derneği, Makedonya Göçmenleri Derneği, Balkan Türkleri Derneği ve İzmir Cumhuriyetçi Avukatlar Derneği üyesidir. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı'nda Yüksek Lisans Eğitimine devam ediyor. Fatma Kaplan Hürriyet İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'nin, İzmit, Adayı, Hürriyet, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı