reklam
reklam
Haber
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 17:35
 
CHP'li Başkandan Flaş İtiraf: HDP Kardeş Partimizdir
Türklere Anadolu'nun kapılarının açıldığı 1071'deki Malazgirt Meydan Muharebesi'nin yıl dönümünü CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz şok sözlerle eleştirdi. Yılmaz, “1071 safsatasıyla bu işler yürümez. 1071 değil 3 bin yıla 4 bin yıla yayabileceğin tarihi geçmişi vardır” dedi.
SİYASET Haberi
CHP'li Başkandan Flaş İtiraf: HDP Kardeş Partimizdir

Cumhuriyet Halk Parti Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, yine Kocaeli siyasetinin gündemi oldu. CHP’li Başkan Yılmaz, Türklere Anadolu'nun kapılarının açıldığı 1071'deki Malazgirt Meydan Muharebesi'ni küçümsedi. Yılmaz, “1071 safsatasıyla bu işler yürümez. 1071 değil 3 bin yıla 4 bin yıla yayabileceğin tarihi geçmişi vardır” dedi.

 

"1071 SAFSATASIYLA BU İŞLER YÜRÜMEZ"

 

“Benim ailemde Kürt kökenli 4 tane gelin var ve biz et ile tırnağız. 1071 safsatasıyla bu işler yürümez. 1071 değil 3 bin yıla 4 bin yıla yayabileceğin tarihi geçmişi vardır Türklerin ve Kürtlerin birlikte. Ve birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Ortak yaşama devam edeceğiz. Kimse kimseyi dışlayamaz. Bu ülkede bu topraklarda benim ne kadar hakkım varsa Türk kökenli biri olarak söylüyorum Kürt kökenli kardeşimizin de o kadar hakkı vardır.”

 

"HDP’NİN KARDEŞ PARTİ OLDUĞUNU SÖYLEDİM"

 

Kayyum atanan belediyeler için HDP Gebze İlçe binasının önünden HDP bizim kardeş partimizdir ifadeleri ile gündeme gelen CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, bu ifadelerin doğru olduğunu açıkladı. Yılmaz; “Öyle bir söylemim oldu ama bizim partimiz içinde tartışma söz konusu dahi değil. Sadece basının abartmasıdır. Bir iki arkadaşımızın dile getirmiş olduğu bir konudur. Türkiye Cumhuriyetinin; laik, sosyal, hukuk devletinin esasına dayalı olarak kurulduğunu Cumhuriyet Halk Partisinin kurucu irade olduğunu herkesi kendisine kardeş kabul ettiğini bu toplumsa bütünleşmenim gereğinin böyle olduğunu vurguladıktan sonra da HDP’nin de kardeş parti olduğunu söyledim. Yine de sözümün arkasındayım. Buna ek olarak AK Parti seçmeni de bizim kardeşimizdir, Milliyetçi Hareket Partisi seçmeni de bizim kardeşimizdir.” şeklinde konuştu.

 

"PKK BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

 

“Laik sosyal hukuk devletine, parlamenter sisteme saygı duyan herkes bizim kardeşimizdir. Ama laik sosyal hukuk devletini ortadan kaldırmaya yönelik faaliyet yapan hiç kimse de kardeşimiz değildir. Benim geçmiş beyanlarım çok açık ortadır. PKK bir terör örgütüdür. Bunu her saman söylemişimdir. Ama HDP eşittir PKK söyleminde bulunmak kadar bu topluma yapılabilecek büyük bir ihanet yoktur. HDP’nin içerisinde HDP’li kardeşlerimiz benim tanıdığım binlercesi ki hemen hepsini tanıyorum. Hepsi yurtsever insanlardır. Bizim insanımızdır ve bunlar bizim kardeşimizdir. Biz toplumu bölmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, asla dışlamayacağız. Bu memlekette ortak yaşamı geçmişte olduğu gibi inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Başkandan, Flaş, İtiraf:, HDP, Kardeş, Partimizdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı