reklam
reklam
reklam
Haber
11 Eylül 2019 - Çarşamba 16:47
 
CHP'de “Parti Gençleşsin” Sesleri
CHP’de bugün gerçekleştirilen İzmit İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısında partililerin “Parti Gençleşsin” yönünde yaptıkları konuşmalar dikkat çekti. Parti üyelerinden Cengiz Sarıbay bu konu üzerine konuşmasını yaparken Milletvekili Haydar Akar’da, Sarıbay’ın söylediklerine karşın bu konu üzerine düşüncelerini dile getirdi.
SİYASET Haberi
CHP'de “Parti Gençleşsin” Sesleri

CHP İzmit İlçe Örgütü Kurulu toplantısı bugün Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneğinde yapılan toplantıyla gerçekleşti. Toplantıda söz alan parti üyesi Cengiz Sarıbay partinin gençleşmesi gerektiği yönünde açıklamalarda bulundu. Sarıbay konuşmasında şu sözlere yer verdi “Ben 1991’den bu yana hiçbir yere aday olmadım. 2009 yılında Deniz Baykal bana ‘Parti çöküyor gel’ dediğim için geldim. Süreç bitti. Bu kez kenarda olmak istememe rağmen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu istediği için göreve geldim. Bence de bu parti gençleşsin. İlk olarak bunu ben söylüyorum ve ilk ben adım atacağım”.

 

Cengiz Sarıbay’dan sonra konuşma yapan Milletvekili Haydar Akar ise bu konu ile ilgili “Kimse birini yerinden taşıyıp da koltuğa o gençleri oturtmaz. Önce o gençler mücadele edecekler. Kartal, Beşiktaş belediye başkanlarına, diğer belediye başkanlarına bakın. İçlerinde nişanlanmayan arkadaşlarımız var. Bakın demek ki çalışınca oluyor” ifadelerini kullandı. Akar konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi ”Parti gerçekten bir değişim yaşıyor. Bunun göstergesi de son seçimler. Bakmayın 96 yaşında olduğumuza. Biz Türkiye’nin en genç partisiyiz. Ben yıllarca gençleşsin bu parti diye mücadele ettim. Benim yaşımdakilerin gözlerinin içine baktım yerinden kalksınlar diye. Ama kimse yerinden kalkmadı. Bakın herkes siyaset yapacak. Üretecek. Ortaya proje koyacak. Herkes elini taşın altına koyacak”.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İzmit, Kocaeli, Toplantı
Yorumlar
Haber Yazılımı