reklam
reklam
Haber
16 Aralık 2019 - Pazartesi 09:38
 
CHP Darıca Kongresinde Gerginlik Had Safhada
CHP Darıca İlçe Örgütü’nün kongresinde Ebru Tayanç adaylıktan zehir zemberek konuşarak çekildi. İki kavganın yaşandığı kongrede sandığa Gökhan Aktaş tek aday olarak gitti.
GÜNDEM Haberi
CHP Darıca Kongresinde Gerginlik Had Safhada

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Örgütü, tarihinin belki de en kötü kongresini gerçekleştirdi. Bugün Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongre tam iki saat rötarlı başladı. Adaylardan Ebru Tayanç adaylığı için gerekli olan, delegelerin en az yüzde 10’unun imzasının gerektiği dilekçeyi divana vermedi.

 

AĞIR İTHAMLAR SALON KARIŞTI!

Adaylığını sözlü olarak belirtti. Divana başkanlık eden İstanbul eski Milletvekili Eren Erdem buna karşın Tayanç’a söz verdi. Tayanç konuşmasında hayli ağır ithamlarda bulununca salondan da aynı şekilde karşılık geldi. Eren Erdem konuşmaya müdahale ederken Ebru Tayanç yönetim kurulu listesinde de yer alanlarla birlikte salondan ayrıldı.

 

YUMRUKLU KAVGA

Bu esnada ortalık karıştı. Taraflar birbirlerinin üzerine yürürken müdahalede bulunuldu. Kongreye bir süre ara verildikten sonra Gökhan Aktaş tek aday olarak girdiği kongrede yönetimini yanına çağırdı. Bu esnada CHP Darıca Kadın Kolları Başkanı Oya Akdeniz ile yöneticileri istifa edince başkanlığı düşen gençlik kollarının eski başkanı Ümit Kızılboğa’yı da çağırdı. Kızılboğa’ya tepki çok sert oldu ve bu sefer yumruklu kavga yaşandı. Bir kere daha ara verilen kongrede divan başkanı Eren Erdem tansiyonun sürekli yükselmesi gerekçesiyle delegelere söz hakkı verilmeden sandığa gidilmesine hükmetti. 247 delegenin oy hakkının bulunduğu kongrede Gökhan Aktaş başkanlığını henüz sandık sonucunu beklemeden ancak buruk bir şekilde edindi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, haber, chp, kavga, gerginlik, yumruk, tartışma, darıca, kongresi
Yorumlar
Haber Yazılımı