reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
20 Nisan 2019 - Cumartesi 18:29
 
Cengiz Sarıbay Aday Olmayacak
Chp’de Yerel seçim sonrasında parti içi kongre süreci 2-3 aya başlayacak. Eylül-ekim aylarında ilçe kongreleri ve kasım ayında ise il kongresi yapılacak. CHP’ye İzmit Belediye başkanlığını kazandıran il başkanı Sarıbay ise o kongrede aday olmayacak. Sarıbay şimdilik “Yeniden aday olmayı düşünmüyorum. Bu görevi yapacak çok partili arkadaşımız var. Benden bu kadar” dedi ama partim ihtiyaç duyduğunda da göreve hazırım mesajını eksik etmedi.
SİYASET Haberi
Cengiz Sarıbay Aday Olmayacak

Sarıbay, 2009 yılında dönemin il başkanı Sefa Sirmen il başkanlığından istifa edip Büyükşehir Belediye Başkan adayı olunca genel merkez tarafından il başkanlığına atandı. 2015 yılındaysa yapılan genel seçim öncesinde Kuşkan milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. İl başkan yardımcısı Cihat Altunyuva üstlendiği görevden istifası sonrası  parti genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci kez Sarıbay’ı n il başkanlığına gelmesini istedi. bir süre sonra Ocak 2018 yılında yasal kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yeniden aday olan Sarıbay’ın karşısına eski milletvekili Bekir Yurdagül rakip olarak çıktı. Parti içi muhalefet kanadının destek verdiği Yurdagül, çarşaf liste yöntemiyle yapılan kongrede Sarıbay karşısında tam anlamıyla hezimete uğradı. Kongrede Sarıbay 386 oy alırken, Yurdagül 170 oyda kaldı. Sarıbay artık, CHP’nin seçilmiş il başkanıydı.

Chp’de Yerel seçim sonrasında parti içi kongre süreci 2-3 aya başlayacak. Eylül-ekim aylarında ilçe kongreleri ve kasım ayında ise il kongresi yapılacak.  CHP’ye İzmit Belediye başkanlığını kazandıran il başkanı Sarıbay ise o kongrede aday olmayacak. Sarıbay şimdilik “Yeniden aday olmayı düşünmüyorum. Bu görevi yapacak çok partili arkadaşımız var. Benden bu kadar” dedi ama partim ihtiyaç duyduğunda da göreve hazırım mesajını eksik etmedi.  Mevcut İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın önümüzdeki süreçte yapılacak il başkanlığı kongresinde yeniden aday olmadığını açıklamasından sonra fikri değişecek mi , kimler adayım diyecek, onu da zaman gösterecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cengiz, Sarıbay, Aday, Olmayacak,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı