reklam
reklam
reklam
Haber
02 Temmuz 2019 - Salı 09:25
 
Cemil Yaman’dan Yeni Parti Açıklaması
Türkiye’nin son günlerde gündeminde olan yeni parti iddialarına AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’dan açıklama geldi. Yaman, “Biz bir halk hareketiyiz, halkın içinden çıkan bir siyasi yapıyız. Güçlü bir liderimiz var, güçlü bir teşkilat yapımız var. Bu kurulacak olan yeni parti bizi etkilemez” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Cemil Yaman’dan Yeni Parti Açıklaması

Türkiye’de son günlerinde gündem de olan Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan’ın yeni bir parti kuracağı iddialarına AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Bugün Kocaeli Gazetesi’ne özel açıklama yaptı. İşte Yaman’ın o açıklaması…

BİZ HALK HAREKETİYİZ

Yeni parti iddialarına AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “Türkiye’de yeni partiler kuruluyor, kurula da bilir yeni partiler. Bu kurulacak olan partiler AK Parti’yi etkilemez. Bizim kamuoyunda bilinirliğimiz bellidir. Biz bir halk hareketiyiz, halkın içinden çıkan bir siyasi yapıyız. Güçlü bir liderimiz var, güçlü bir teşkilat yapımız var. Bu kurulacak olan yeni parti bizi etkilemez” ifadelerini kullandı.

 İSTANBUL SEÇİMLERİNDE OYUMUZU ARTTIRDIK

İstanbul seçimlerini kaybedilmesinin bu partilere ön ayak olacak iddialarına Yaman, “Biz İstanbul’u geçen seçimlerde yüzde 44 ile almıştık. 23 Haziran’da oyunuzu arttırdık, yüzde 45 alarak oyumuzu arttırdık. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı hükümet modelinin kurgulandığı bu süreçte artık yerel seçimler genel seçimler gibi iki kutuplu olmuştur, bu bununla alakalıdır. Her seçimden aldığımız dersler vardır, kazandığımız seçimlerde de aldığımız dersler vardır. Milletimiz ne talep ediyorsa biz onu yapmaya çalışan bir partiyiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cemil, Yaman’dan, Yeni, Parti, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı