reklam
reklam
reklam
Haber
03 Nisan 2020 - Cuma 17:42
 
Çelik: ''Türkiye Koronavirüsü En Başından Ciddiye Aldı''
AK Parti sözcüsü Ömer Çelik ''Türkiye başından itibaren coronavirüs pandemisini ciddiye aldı.''
GÜNDEM Haberi
Çelik: ''Türkiye Koronavirüsü En Başından Ciddiye Aldı''

Çelik yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Daha dünya salgını ciddiye almazken sadece Çin düzeyinde bir salgın olarak görürken Türkiye bir operasyon merkezi kurmuş ve Bilim Kurulu'nu oluşturmuştur.

TÜRKİYE MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR
 

Bütün Dünya çok önemli bir süreçten geçiyor. Türkiye de tabi bununla birlikte çok kritik, daha önce deneyimlemediği bir süreçten geçiyor. Bu hayat tarzlarımız, dünyanın nizamı üzerinde yeni düşünceler geliştirmemiz de gerektiren bir işaretler bütününü de içeriyor. Türkiye bu süreçte olabilecek en hazırlıklı biçimde mücadelesini sürdürüyor. Tabi bu sürecin başından itibaren bugüne kadar maalesef çok kafa karıştıran, çok can sıkıcı birtakım yaklaşımlar karşısında hafızamızı tazelemekte fayda var. Bu virüs Vuhan'da görüldüğünde bunun bu kadar yaygınlaşacağını kimse tahmin etmedi. Avrupa'da ilk olarak Fransa'da 27 Ocak'ta tespit edildi. Ülkeler bazı tedbirlere girişti ancak gevşek davranıldı. Daha sonra komşularımız derken dünyanın her tarafında görülmeye başladı. Ve nihayetinde 11 Mart'ta. Vuhan'da görüldüğü Aralık ayının ardından Dünya Sağlık Örgütü coronavirüs pandemisi ilan etti. Dünya salgını yani. Ülkemiz de güçlü şekilde bununla mücadele ediyor.

 

TÜRKİYE CİDDİYE ALDI
 

Tabi "Tedbirler konusunda bir eksik mi var? Yeterli tedbir alınıyor mu?" gibi zaman zaman da sorumsuzluğa giden bir yaklaşım görüyoruz. Vatandaşlarımızın hayatından böyle bir süreçte daha önemli bir şey yoktur. Daha dünya salgını ciddiye almazken sadece Çin düzeyinde bir salgın olarak görürken Türkiye bir operasyon merkezi kurmuş ve Bilim Kurulu'nu oluşturmuştur.

 

VATANDAŞLARIMIZI ÜLKEMİZE GETİRDİK
 

Birçok ülke kendi vatandaşlarını para karşılığında getirme teklifleri yaparken, kimileri para da verse getirmekte tereddüt ederken uçaklarla vatandaşlarımızı hızlı ve kararlı biçimde ülkemize getirdik.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelik:, ''Türkiye, Koronavirüsü, En, Başından, Ciddiye, Aldı'',
Yorumlar
Haber Yazılımı