ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
12 Mart 2019 - Salı 13:04
 
Çayırova Belediyesi “Okuyoruz Söyleşiyoruz” Projesi Dolu Dizgin Devam Ediyor
Çayırova Belediyesi’nin Çocuk Edebiyatı Günleri kapsamında sürdürmüş olduğu “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesi Mart ayı öğrenci yazar buluşmasında Editör Yazar Doğukan İşler Çayırova’lı öğrencilerle buluştu. Çayırova’lı çocuklarla bir araya gelen yazar, öğrencilerle sohbet havasında bir söyleşi gerçekleştirdi.
KÜLTÜR Haberi
Çayırova Belediyesi “Okuyoruz Söyleşiyoruz” Projesi Dolu Dizgin Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi “Okuyoruz Söyleşiyoruz” Projesi Dolu Dizgin Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi’nin Çocuk Edebiyatı Günleri kapsamında sürdürmüş olduğu “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesi Mart ayı öğrenci yazar buluşmasında Editör Yazar Doğukan İşler Çayırova’lı öğrencilerle buluştu. Çayırova’lı çocuklarla bir araya gelen yazar, öğrencilerle sohbet havasında bir söyleşi gerçekleştirdi. Yazarlık serüveninin basamaklarını anlatarak kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Doğukan İşler; “Lise yıllarımdan beri öykü, şiir ve deneme yazıyorum. Kendi imkânlarımla yazdıklarımı çeşitli edebiyat dergilerine gönderiyordum. Sonrasında dergilerde yazmaya başladım. İstanbul’a üniversite okumaya gelince farklı edebiyat ve yayıncılık ortamlarına girdim. Farklı insanlarla tanıştım ve yayıncı oldum. Şuan yayınevinde çalışıyorum. Mesleğim editörlük, işim yazarlık. Hayatımda kitaplardan başka çok bir şey yok. İşe gidiyorum. Eve dönüyorum. Bir şeyler yazıyorum sonra bu kitaba dönüşüyor” şeklinde bir konuşma yaparak mesleği hakkında bilgiler verdi.

Projeyle Birlikte Okuyan ve Araştıran Bir Nesil Yetişiyor

Eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanda birçok projeye ev sahipliği yapan Çayırova Belediyesi’nin eğitim alanında oldukça etkili olan ve öğrencilere kitap sevgisi aşılayarak kitap okuma alışkanlığı kazandıran “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesinin Mart ayı öğrenci yazar buluşmasına 279 öğrenci katıldı. Keyifli sohbetlerin yaşandığı söyleşide öğrencilerin beğenisini kazanan Yazar Doğukan İşler, günün sonunda ise öğrencilerin okudukları kitapları imzaladı.

 

 


 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, Belediyesi, “Okuyoruz, Söyleşiyoruz”, Projesi, Dolu, Dizgin, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı