reklam
reklam
Haber
16 Temmuz 2020 - Perşembe 18:09
 
Büyükşehir Temmuz Ayı Meclisi Gerçekleşti
Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı toplantısı Kocaeli Kongre Merkezi’nde Başkan Büyükakın başkanlığında gerçekleştirildi. 135 gündem maddesi karar bağlandı.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir Temmuz Ayı Meclisi Gerçekleşti

İSU'YA KREDİ KULLANMA YETKİSİ


İSU Genel Müdürlüğü'nün İller Bankası A.Ş. ‘den kullanacağı krediye ilişkin belediyenin garanti vermesi ve konuya ilişkin her türlü iş ve işlemin yürütülebilmesi için Başkanlık makamına yetki verildi. 

 

MİA İLE İLGİLİ YENİ PLANLAMA YAPILACAK


Körfez ve Sanayi Mahallelerinde yapılması planlanan Merkezi İş Alanı ile ilgili yapılan itirazlar ile ilgili konuşan Başkan Büyükakın, “MİA ile ilgili düzenlemeyi kabul etmediğiniz için eski planlamayı şimdi konuşuyoruz. Ortak akılla bir planlama yapılırsa yolla ilgili tedbir yine alınır. İmara işlenmiş yollar dururken sürekliliği olmaya yollar bana kamulaştırma talebi olarak geliyor. Henüz orada olmayan yolların açılacağı belli değilken kamulaştırma yapmak doğru değil. Eski haline dönüştürülen yolların şuan için oraya bütçe harcamamızın bir rasyoneli yok. Bu yeniden çalışmamız gereken konular arasında. Bu halle orada dönüşüm falan olmaz” dedi. Madde oy çokluğuyla kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısının 13 Ağustos Perşembe günü yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Temmuz, Ayı, Meclisi, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı