ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
17 Haziran 2021 - Perşembe 16:33
 
Büyükşehir meclisinde gerginlik; "Şov yapıyorsunuz"
Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı birinci birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile İyi Partili meclis üyeleri arasında geçen gergin diyaloglar ile başladı. Büyükakın meclis üyelerine, "Çok iyi şov yapıyorsunuz" dedi.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir meclisinde gerginlik;

Kocaeli Büyükşehir Belediye haziran ayı meclis toplantısı bugün Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Meclis daha başlamadan kürsü tartışması başladı. İYİ Parti Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş’ın Atatürk ile ilgili sunum yapması üzerine  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın, “Her istediğinizde kürsiye çıkamazsınız” dedi. Büyükakın, buna her zaman izin verilmeyeceğini daha önceden haber verilmesi gerektiğini ifade etti.

 

BEN NOTER DEĞİL MECLİS BAŞKANIYIM

Sunum gerçekleştirildikten sonra İYİ Parti Meclis Üyesi Fevzi Canbaz, “Ne konuşmamız gerektiğinizi size soracak mıyız? Nerede yazıyor bu?” ifadelerini kullandı. Büyükakın bu soruya çok sinirlenerek, “ Ben noter değilim ben meclis başkanıyım. Siz nasıl seçilmiş meclis üyesiyseniz ben de seçilmiş başkanım. Ülke gündemine dair meselelerinizi basın toplantılarında gündeme getirebilirsiniz. Her arkadaşımızın her istediği konuda mecliste yer almak istemesi mecliste sorunlar yaratır.

 

 

ŞOV YAPIYORSUNUZ

Bizim meclisimizin yeterli çalışma prensibi olmadığı için başkana bırakılmış. İleride her arkadaşımızın söz almak isteyen olduğunda, benim de hakkım olmadığında burası yönetilemez bir meclis olacak. Sizin gibi seçilmiş bir başkana haber vermesi zor olmasa gerek. Öncesinde bana haber vermenizin ne sakıncası olabilir, ben sadece haber vermenizi istiyorum. Çok iyi şov yapıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, meclisinde, gerginlik;, "Şov, yapıyorsunuz",
Yorumlar
Haber Yazılımı