reklam
reklam
reklam
Haber
23 Ekim 2019 - Çarşamba 12:55
 
Büyükşehir Kağıtspor’un Haltercisinden Milli Başarı
Kocaeli’de faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Kağıtspor ülkemizin sporda başarısı adına önemli işle yapmaya devam ediyor.
SPOR Haberi
Büyükşehir Kağıtspor’un Haltercisinden Milli Başarı

18-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’in ev sahipliğinde gerçekleşmekte olan Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonasında 37 ülkeden, 488 sporcu yer alıyor. Ülkemiz ise şampiyonada toplam 14 kız ve 14 erkek sporcu olmak üzere 28 sporcu ile temsil ediliyor. Milli Takımımız içinde yer alan Büyükşehir Kağıtspor takımı sporcularından Berfin Altun da ülkemizi temsil ediyor.

 

Büyükşehir Kağıtspor’un sporcusu olan Berfin Altun ülkemize iki dalda madalya kazandırmayı başardı. Başarılı sporcu Altun 64 kg koparmada 94 kg kaldırarak Avrupa 3.’sü olurken silkmede ise 118 kilo ile Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. Toplamda 212 kilo kaldırmayı başaran sporcumuz sıkletinde Avrupa Şampiyonu oldu. Milli Sporcumuz madalyasını aldıktan sonra Mehmetçiğe selam gönderdi.

 

Şampiyonluğun ardından konuşan Berfin Altun “Şampiyonaya gitmeden önce de söylemiştim, hedefim Avrupa şampiyonluğuydu. Bunu silkmede ve genel klasmanda başardım. Her zaman başarılarımı bir üst seviyeye çıkartmak istiyorum. İnşallah Dünya Şampiyonasında da ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektireceğim. ”dedi.  Başarılarında en önemli desteği ailesi ve kulübünden gördüğünü belirten Berfin; “Bu zamana kadar bana inanan ve beni destekleyen aileme çok teşekkür ederim. Kağıtspor Kulübüne de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Onlar sayesinde bu dereceleri ülkemize kazandırdık” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Muhammet Emin CAN
Etiketler: büyükşehir, kağıtspor, spor, halter, avrupa şampiyonası, madalya, şampiyon
Yorumlar
Haber Yazılımı