reklam
reklam
reklam
Haber
17 Eylül 2019 - Salı 12:57
 
Büyükşehir'den Yürüş Yolu'na Gece Bakımı
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İzmit Yürüyüş Yolu’nda vatandaşların yürümesini zorlaştıran döşeme taşlarını yeniliyor.
- Haberi
Büyükşehir'den Yürüş Yolu'na Gece Bakımı

Trafikte araçların yanı sıra yayaların da ulaşımı büyük önem taşıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit merkezdeki Yürüyüş Yolu’nda vatandaşların rahat bir şekilde yürüyebilmesi için onarım ve yenileme çalışması gerçekleştiriyor. Çalışma kapsamında Yürüyüş Yolu’nda kırılan ve eskiyen döşeme taşlarının yenilemesi yapılıyor. Çalışmalar vatandaşların rahatsızlık yaşamaması için gece saatlerinde yapılıyor.

 

ÇALIŞMALARIN YARISI TAMAMLANDI

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan tamirat ve yenileme çalışması gece saatlerinde gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda ekipler Milli İrade Meydanı yönünden başlattığı onarım çalışmasının büyük bir bölümü tamamlandı. Ekipler onarım ve yenileme çalışmalarına bu gece de devam edecek.

 

VATANDAŞLAR DAHA RAHAT YÜRÜYEBİLECEK

Yürüyüş Yolunda kırılan ve eskiyen döşeme taşları, vatandaşların yürümesini zorlaştırıyor. Ayrıca yağmurlu havalarda kırık ve altı boş döşeme taşlarının altına giren su, basıldığında vatandaşların üzerine sıçrayabiliyor. Özverili bir şekilde görev yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırılan döşeme taşlarını yenilerken altı boşalan taşlarında dolgu malzemesini de düzenliyor.

 

HÜRRİYET VE CUMHURİYET CADDELERİ

Öte yandan Yürüyüş yolunun iki yanında bulunan Hürriyet ve Cumhuriyet Caddelerinde de Büyükşehir Belediyesi çalışma başlatmıştı. İki caddenin yolları bakım ve onarımdan geçirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, Yürüş, Yolu'na, Gece, Bakımı, Kocaeli, İzmit, Gündem
Yorumlar
Haber Yazılımı