reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
15 Mart 2019 - Cuma 10:03 Bu haber 244 kez okundu
 
Büyükşehir'de Son Meclis Toplantısı Yapıldı
Büyükşehir Meclisi son kez toplandı Büyükşehir Belediyesi’nin son meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapıldı.
SİYASET Haberi
Büyükşehir'de Son Meclis Toplantısı Yapıldı

Son meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlık etti. Mecliste 43 gündem maddesi görüşüldü. Tramvay hattında kadın vatmanların çalıştırılması ile ilgili CHP’liler önerge verdi. Kadın vatmanların istihdam edilmesi için talepte bulunuldu. Önerge ile ilgili konuşan Başkan Karaosmanoğlu, bu konuda çalışma yapılmasını ve teşvik edilerek kadın istihdamının önünün açılmasını istedi.

CHP’li meclis üyeleri, Kent Konut’un Karamürsel Kent Konutları’nın 2009 yılında tamamlandığını ve söz verdiği yüzme havuzu ve spor salonu yapmadığı için site sakinlerinin Kent Konut’u mahkemeye verdiğini, mahkemenin de site yöneticilerini haklı bularak daire başına 2 bin lira para ödenmesine karar verdiğini belirtti. CHP’liler, bu konuda nasıl bir çalışma yapıldığını sordu. Bunun üzerine Karaosmanoğlu, vatandaşa söz verildiyse neden yapılmadığını ve mazeret kabul etmediğini ifade etti

Meclis sonrası duygularını aktaran Başkan Karaosmanoğlu, “Görevi bıraktıktan sonra şükür namazı kılacağım. Kurbanımı kesip fakir fukaraya dağıtacağım. 5 yılı kazasız belasız atlamak büyük bir şereftir. Vatandaşımızın önünü açtık. Büyük işler yaptık. Partisi hangisi olursa olsun halkımızın tercihi başımızın üstündedir. Kim hangi göreve gelirse tebrik edeceğiz, yardımcı olacağız. Kubbede hoş bir sedamız ve harika eserlerimiz oldu. Gelecek arkadaşlar çok daha güzel işler yapacaktır. Zor bir kent, ulaşım, sanayi turizm kenti. Bütün zorluklara rağmen büyük bir aile olduk. Sadece KOMEK’te 575 bin insanımız eğitim ve sertifika aldı” diyerek konuşmasını tamamladı.

Meclis sonunda  Karaosmanoğlu ve meclis üyeleri vedalaşarak toplu fotoğraf verdiler

Kaynak: (KHM) - Kocaeli TV Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir'de, Son, Meclis, Toplantısı, Yapıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı