reklam
reklam
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 14:20
 
Büyükşehir’de 31 Madde Tamam!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 5 bin 700 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin üçüncü oturumu tamamlandı. 53 maddelik taslakta bugün 8 madde daha geçti.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir’de 31 Madde Tamam!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde görev yapan 5 bin 700 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin üçüncü oturumu bugün yapıldı. Hizmet-İş Sendikası ile Yerelsen arasında devam eden görüşme sonucunda 8 madde daha onaylanırken, ücret konusu gündeme gelmedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve KHK ile BELDE A.Ş’ye alınan 5 bin 700 işçinin merakla beklediği toplu iş sözleşmesinin üçüncü görüşmesi yapıldı. Tarafların saat 10.00'da Sivil Toplu Merkezinde bir araya geldiği görüşmenin bugünkü oturumunda 53 maddelik taslaktan 8 madde geçti. 

“TOPLU SÖZLEŞMEYİ MASADA BİTİRMEK İSTİYORUZ” 

Toplantıya dair bilgi veren Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Başkanı İdris Ersoy, "Daha önce yapılan görüşmede 23 madde geçmiştik, bugün 8 madde daha geçti. Maddeler üzerinde yeniden görüşeceğiz, daha 2 aylık yasal görüşme sürecimiz var. İnşallah bu süreçte toplu sözleşmeyi masada bitirmek istiyoruz. Toplam 5 bin 700 arkadaşımızın beklediği bu toplu sözleşme inşallah çalışanlarımızın yüzünü güldürecek şekilde biter" dedi. Bir sonraki görüşme 5 Kasım Perşembe saat 14.00'da yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir’de, 31, Madde, Tamam!,
Yorumlar
Haber Yazılımı