reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
02 Ağustos 2019 - Cuma 09:31
 
Büyükakın Liderimizi Onlara Yem Etmeyeceğiz
AK Parti İzmit İlçe Teşkilatın’nın 61’nci genişletilmiş danışma meclisinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Safları sıkı tutun. Hedefte liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Tezgahları boşa çıkaran Cumhurbaşkanımızdan rahatsızlar. Liderimizi onlara yem etmeyeceğiz” dedi
SİYASET Haberi
Büyükakın Liderimizi Onlara Yem Etmeyeceğiz

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı 61’nci genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı Kadıköy Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek,  Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, AK Parti Eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Eski İl Başkanı Mahmut Civelek, AK Parti Eski İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan ve çok sayıda partili katıldı. Protokol konuşmalarının ardından soru – cevap kısmına geçildi ve toplantı basına kapalı olarak devam etti. 

“DURMADAN DEVAM EDECEĞİZ”


Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “İzmit’te partimizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarımıza başladık. Seçimin ardından mahalle teşkilatlarımızla bir araya geldik ve muhtarlarımızı tebrik ettik. Çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Yerel yönetimler konusunda süreci hassas bir şekilde götürüyoruz. İzmit’te muhalefet konumunda bulunduğumu için istişare toplantılarımızda  şer işlere mani hayır işlere nasıl destek olacağımızı düşünüyoruz” dedi. 

“İZMİT AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNE KAVUŞACAK”


İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik eleştirilerde bulunan Güney sözlerini, “Suni kaoslar üreten hanımefendi ne yaparsanız yapın İzmit’in anlamsız didişmelerle 5 yıl kaybetmesine müsaade etmeyeceğiz. Sinmeyeceğiz. Biz İzmit’in hukukunu korumaya devam edeceğiz. Seçildiğiniz günden beri ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Panik yapmayın. Çöp projeleri gibi diğer projeleri de 11 belediye başkanımızdan görebilirsiniz. 2024’te İzmit hak ettiği AK Parti belediyeciliğine kavuşacaktır” ifadeleriyle sonlandırdı. 

“LİDERİMİZLE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”


Güney’in ardından söz alan AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, “Bizim derdimiz sadece ülkemiz ve milletimizdir. Bizler liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a güçlü bir destek vermek için çalışıyoruz. Liderimizle beraber yürüdük ve yürümeye devam edeceğiz. Kadın kollarına bu kadar önem veren bir lider yok. Bundan sonraki süreçte karar alma mekanizmalarda daha fazla kadın göreceğiz” dedi. 

“HİZMET AŞKIMIZI KAYBETMEDİK”


Yazıcı’nın ardından söz alan AK Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, “Hatalarımızın giderilmesi adına şahsım ve teşkilatımız çalışmaya devam edecektir. Milletimiz 17 yıldır partimize her zaman gerekli teveccühü gösterdi bundan sonra da gösterdi. Biz 31 Mart’ta İzmit’te seçimi kaybettik ama hizmet aşkımızı kaybetmedik. Tüm teşkilat büyüklerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

“SİBEL HANIM OLSA MUTLULUK DUYARDIM”


Çağlayan’ın ardından kürsüye gelen AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Mustafa Soydabaş, “Şu anda bu kürsüde Sibel hanım olsa çok büyük mutluluk duyardım. İzmit seçim sonuçları bize hüzün ve Kocaeli’ye buruk bir sevinç yaşattı. Aslında muhalefette değiliz. Neticeyi vatandaşın tercihi olarak başımızın üstüne koyuyoruz. Hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırdır. Her nimetin şükrü kendi cinsinden olacaktır. Gönül belediyeciliğinde herhalde bir eksikliğimiz oldu. Kimseyi suçlamadan partimizi en güzel şekilde temsil etmeliyiz. Bizler vatandaşın verdiği denetim görevimizi yerine getirme gayreti içerisinde olacağız” dedi. 


“SİNCİCE BİR PLANI DEVREYE SOKTULAR”


Soydabaş’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “İyi ki varsınız. Gücümüzü sizden alıyoruz. Önce yol arkadaşı sonra yol demişler. Aynaya bakarak araba kullanılmaz. Geçmiş geçmişte kaldı. İzmit belediyesinde bize verilen muhalefet görevini en iyi şekilde yapacağız. Bize verilen emanetin hakkını verebilmek için çalışıyoruz. Tatil yapmadan sabahtan akşama kadar çalışıyoruz. Sayın il başkanımıza teşkilatımıza getirdiği heyecandan ötürü teşekkür ediyorum. Son 5 yıldır sinsice bir planı devreye soktular. İnandığımız ne kadar değer varsa içini boşaltmaya çalışıyorlar. Balın içine zehri koymaya çalışıyorlar” dedi. 

“LİDERİMİZİ YEM ETMEYECEĞİZ”


Büyükakın sözlerini, “Siyasetin dili değişti. Maskeyi takmışlar, yıllardır tiyatro dedikleri mevzularla ilgili şimdi buz gibi darbe demeye başladılar. Yer miyiz? Yemeyiz. Öyle yağma yok. Yine linç kampanyaları başladı. Bazı belediye başkanlarımız için kendine maaş bağladı diyorlar. Belediye başkanı belediyeyi temsil etmek için orada bulunuyor. Belediye başkanlarımızı yıpratmak için sürekli manşet yapıyorlar. Sakın bunlara itibar etmeyin. Bu sistematik olarak yapılacak. Safları sıkı tutun. Hedefte liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Tezgahları boşa çıkaran, Cumhurbaşkanımızdan rahatsızlar. Liderimizi onlara yem etmeyeceğiz” ifadeleriyle sonlandırdı. 

“KOCAELİ TEŞKİLATLARI NAM SALMIŞTIR”


Büyükakın’ın ardından kürsüye gelen AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Böyle bir teşkilatın il başkanı olmak büyük bir şeref. Kurulduğu ilk günden beri samimi bir şekilde hizmet eden bir iktidar partisinin il başkanıyım. AK Parti dimdik ayaktadır. Bizim birliğimizi muhalefet anlayamıyor. Kocaeli teşkilatları Türkiye’de nam salmıştır. Her zaman Kocaeli Türkiye ortalamasının üzerinde oy almıştır. Millet sadece bizden kopmayın diyor. Bu arada bir fitne, fesat, fücur tehlikesi var. Bu aileyi parçalamak isteyenlere teşkilat fırsat vermeyecek. Her gün yalan haberler yapılıyor” dedi.

“AK PARTİ BURADA”


“Yasal dosyasını tamamlayan herkes partisini kurar” diyen Ellibeş sözlerini, “Hedef 2023 ve 2053. Surda delik açtırmayacağız. Hedeflere ulaşacağız. Tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Katılım güzel, dostluk burada, AK Parti burada” ifadeleriyle sonlandırdı. 

 

“AK PARTİ OYLARINI ARTTIRARAK DEVAM EDİYOR”


AK Partili Milletvekilleri adına söz alan AK Parti Milletvekili Emine Zeybek, “Sahada AK Parti kan kaybediyor, AK Parti dağılıyor diye bir algı oluşturuluyor. Ülkemizde 1389 belde ilçe ve büyükşehir belediye var bunların 755’ini yani yüzde 54’ünü AK Partili adaylar kazandı. 31 Mart yüzde 44,33 oranında oy aldık. Bu oran yerel seçimlerde aldığımız en yüksek oy oranıdır. Cumhur İttifakı  olarak yaklaşık yüzde 52 oranında oy aldık. Toplam belediyelerin yüzde 71’i Cumhur İttifakı’na aittir. AK Parti nerede oy kaybetti. AK Parti oylarını arttırarak yoluna devam ediyor. AK Parti sadece bazı belediyeleri kaybetti. Bu da ittifaktan kaynaklanan durumdur. Kimse sevinmesin. AK Parti dimdik yoluna devam ediyor. Biz Kocaeli olarak 13-0’a alışmışız. İzmit’i kaybetmenin burukluğunu yaşıyoruz ama meclis çoğunluğu bizdedir” dedi. 

“İZMİT ÇÖPLE MÜCADELEYE YENİDEN BAŞLADI”


“2023 seçimlerinde çok daha güçlü bir şekilde iktidar olacağız” diyen Zeybek konuşmasını, “CHP Belediyeciliğini görünce halkımız eyvah biz ne yaptık diyecektir. İzmit bunun sinyallerini vermeye başladı. İzmit belediye başkanı meclis üyelerine söz vermiyor. Bunu hangi hakla yaparsın. Bundan sonra muhalefet muhalefetliğini yapacak. Bırak muhalefet konuşsun. Tedirginliğin ne? İzmit 15 yıl önceki çöple mücadeleye tekrar başlamış durumda” ifadeleriyle sonlandırdı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükakın, Liderimizi, Onlara, Yem, Etmeyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı