ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
16 Mart 2020 - Pazartesi 12:20
 
Büyükakın, Kocaeli'de Alınan Korona Tedbirlerini Açıkladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığını korumak amacıyla virüse karşı alınan tedbirleri açıkladı.
- Haberi
Büyükakın, Kocaeli'de Alınan Korona Tedbirlerini Açıkladı

Büyükakın yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘’ Sağlık Bakanlığı’mızın açıklamaları neticesinde dünyayı etkise altına alan Korona virüsün henüz Türkiye’de yayılımının olmadığı anlaşılmıştır. Bununla birlikte Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığını korumak amacıyla virüse karşı aşağıdaki önleyici tedbirler alınmıştır.

1-Dezenfektasyon işlemiyle ilgili tüm önleyici malzemeler kurumumuz tarafından tedarik edilmiştir. Yaklaşık 10 milyon m2’lik alanı dezenfekte edecek malzeme depolanmıştır.

 2- Büyükşehir’e bağlı tramvay ve otobüslerimizde dezenfekte işlemleri düzenli olarak devam etmektedir. Özel halk otobüslerinde de dezenfekte işlemi başlatılmıştır.

 3-Halkımızın yoğun olarak kullandığı hizmet binalarımız, otobüs durakları ve terminal gibi alanlarda gerekli tedbirler alınmıştır.

4-Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar çerçevesinde ihtiyaç duyulması halinde okullarımız ve ibadethanelerde de gerekli dezenfekte işlemleri yapılacaktır.

 5-İlimiz dahilinde dezenfekte malzemesiyle ilgili fahiş fiyat uygulaması ve stoklama yapmak isteyenlere karşı Ticaret Bakanlığı’na bağlı ekiplerle birlikte zabıta personelimiz düzenli denetlemeler yapmaktadır.

 6- Sağlık Bakanlığı’mızca virüsün çocuk, engelli ve yaşlılarda etki alanının daha yüksek olduğunun ifade edilmesi üzerine daha önceden yapılması planlanan aşağıdaki etkinlikler iptal edilmiştir;

  1. Her yıl 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde Kocaeli’nde 41 ülkeden 1.000 çocuğumuzu misafir ediyorduk. Bu yıl şenliğimize yabancı ülkelerden çocukların katılımı iptal edilmiştir,
  2. bu kapsamda il dışı gezi programları iptal edilmiştir.

7-Kocaeli Valiliği, Sağlık İl Müdürlüğü ve ilgili kurum ve kuruluşlarla koordinasyon halinde çalışmalarımız devam etmektedir.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükakın,, Kocaeli'de, Alınan, Korona, Tedbirlerini, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı